1 milyon kez tıklandı

1 MİLYON KEZ TIKLANDI

İnternet üzerinden 'Fate Bizik' parçasıyla ünlenen ve izlenme rekorları kıran ’varoşların hip hopçusu’ olarak ünlenen Fatih Ucum, şimdi de reklam yıldızı oldu.

Tarih : 09 Şubat 2015, 11:51
Puan Ver : 1 Milyon Kez Tıklandı(5/10)1


Adana'da hip hop müziği yaparak varoşları anlatan ve kendisini 'Fate Fat' olarak tanıtan Fatih Ucum'un oynadığı reklam filmi, internette 10 günde 1 milyon kez izlendi.

İnternet üzerinden 'Fate Bizik' parçasıyla ünlenen ve izlenme rekorları kıran 'varoşların hip hopçusu' olarak ünlenen Fatih Ucum, şimdi de reklam yıldızı oldu. Fate Bizik şarkısının ardından birçok yerde konser veren, İncirlik Üssü'nde çalışan siyahi ABD askerleriyle şarkı söyleyip klip bile çeken Ucum, şimdilerde reklam yüzü olmanın mutluluğunu yaşıyor.

Geçtiğimiz günlerde fiberoptik ağının gücünü vurgulamak isteyen bir internet ağı firması fiber altyapısının güçlü olduğu Anadolu şehirlerini ön plana çıkarmak için kampanya başlattı. Kampanya için yayınlanacak seride ilk etapta beş şehirle Adana, Bursa, İzmir, Gaziantep ve Kocaeli ile başlandı. Bu beş model kentle ilgili anlatılmak istenenlerin de, yine orada yaşayan insanların dinleyip gurur duyacağı fakat kentlerle özdeşleştirilen klişelerden uzak hikayeler olması kararlaştırıldı. Bu kapsamda Adana'da, serinin Adana'yı konu alan ilk filminin kahramanı olarak Adanalıların çok sevdiği yerel hip hop ve dubstep sanatçısı Fate Fat olarak tanınan Fatih Ucum seçildi. Filmde, müzik klipleri tamamen organik bir şekilde milyonlarca kişi tarafından izlenen ve Adana'da yaşayan Fate Fat, internetin hayatına olan katkısını anlatıyor. Adana sokakları ve insanları gösteriliyor. Sadece 1 dakika 45 saniye süren bu klip televizyonlardan önce yine internette yayımlandı. 10 gün önce internete verilen Fate Fat'in klibi 1 milyon izlenerek izlenme rekorları kırdı.'ÇOK BAŞARILI OLDUĞUM İÇİN BENİ SEÇMİŞLER'

Fatih Ucum, yıllar önce müziğe başladığında kimsenin kendisinin bu kadar başarılı olacağına inanmadığını, ancak müziği çok sevdiği için inatla yapmaya devam ettiğini belirterek, 'Artık eskisi gibi İstanbul'a gidip yıllarca Unkapanı'nda kaset yapmak için beklemene gerek yok. Kendi çektiğimiz klipleri internete koyuyoruz dünyanın öbür ucundaki insanlar da dinliyor. Ben böyle ünlendim. Şimdi reklam filminde bile oynuyorum. Adana'da başarı hikayesi aramışlar beni bulmuşlar. Bu beni çok onurlandırdı. Beni seçmelerinin tek nedeni çok başarılı olmam ve internet üzerinden ünlenmem. Kebabı, şalgamıyla ünlü Adana'nın bir de hip hop sanatçısı olduğunu herkes gördü. Reklam 10 günde 1 milyon izlendi' dedi.

Fate Fat, reklam yıldızı olmanın yanı sıra “Kardeş Payı” isimli bir dizideki repliğe de esin kaynağı oldu. Ucum'un ilk şarkısı “Fate Bizik” filmde konu edilerek repliğin sonunda da şarkı filmde yer aldı.

(İHA)

 


Etiketler: 1  Milyon  Kez  Tıklandı  Adana  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER