1.5 tonluk kasadan akıl almaz hırsızlık

1.5 TONLUK KASADAN AKIL ALMAZ HIRSIZLIK

Çarşamba sabahı, Otokent Galericiler Sitesi’nde bulunan Kısmet Otomotiv adlı işyerine gelen 52 yaşındaki Nimetullah Özdemir, yaklaşık 1.5 ton ağırlığındaki çelik kasanın oksijen kaynağıyla kesildiğini görünce şoke oldu.

Tarih : 19 Şubat 2015, 15:54
Puan Ver : 1.5 Tonluk Kasadan Akıl Almaz Hırsızlık(9/10)5


İzmir'in Buca ilçesinde, bir iş yerine giren hırsızlar, yaklaşık 1.5 ton ağırlığındaki çelik kasayı oksijen kaynağıyla kesip içindeki değeri yaklaşık 150 bin lira olan altın bilezik, senet, çek ve ruhsatlı tabancayı alıp kayıplara karıştı.

Çarşamba sabahı, Otokent Galericiler Sitesi'nde bulunan Kısmet Otomotiv adlı işyerine gelen 52 yaşındaki Nimetullah Özdemir, yaklaşık 1.5 ton ağırlığındaki çelik kasanın oksijen kaynağıyla kesildiğini görünce şoke oldu. Durumun bildirilmesi ile gelen polisler, iş yerinde inceleme yaparken kasanın içerisinde bulunan 150 bin lira değerindeki çek, senet, altın bilezikler, bir miktar nakit para ve ruhsatlı tabancanın çalındığı tespit edildi.CEZALAR CAYDIRICI DEĞİL

Hırsızlık olayı ile ilk defa karşılaştığını dile getiren iş yeri sahibi Nimetullah Özdemir, ''meslek hayatımda böyle bir hırsızlığa, böyle bir şeye rastlamadım. İnsanların iman zayıflığı, yasaların caydırıcı olmaması, güvenliğin ihmali neticesinde gece gelip iş yerinin arkasındaki demir parmaklıkları kesmişler. Arka kapıdan iş yerine girmişler. Geç saatte profesyonelce 1.5 tonluk çelik kasayı kesmişler. Kasanın içinde altın bilezik, ruhsatlı tabancam, çek ve nakit param vardı. 100 bin TL'nin üzerinde zararım var. Sanırım gündüz gelip keşif yaptılar sonra böyle bir şey yaşadık. Cezaların caydırıcı olmasını istiyorum. Ya da böyle bir suçu işleyen bir iki kişinin eli kesilmiş olsaydı herkesin içinde gezip örnek olurdu, bir daha da hırsızlık yapamazlardı'' dedi.

Polis ekipleri iş yerinde parmak izi çalışması başlatırken çevredeki güvenlik kamera kayıtlarını da incelemeye aldığı öğrenildi.

(İHA)

 


Etiketler: 15  Tonluk  Kasadan  Akıl  Almaz  Hırsızlık  İzmir  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER