28 ŞUBAT, EL KAİDE VE SİVAS DAVALARINDA YARGILANANLAR KATILDI


28 ŞUBAT, EL KAİDE VE SİVAS DAVALARINDA YARGILANANLAR KATILDI
Tarih : 17 Ocak 2015, 18:06
Puan Ver : 28 Şubat, El Kaide Ve Sivas Davalarında Yargılananlar Katıldı(10/10)6


Diyarbakır'da Hizb-ut Tahrir Partisi, 'Yargı Zulmü Mağdurları Buluşması' düzenledi. Toplantıya 28 Şubat, El Kaide ve Sivas davasında yargılananlar da katıldı.

Hizb-ut Tahrir Partisi, 500'den fazla kişi hakkında toplam bin 828 yıl ceza verilmesi ve Yargıtay'da onama bekleyen 900 yıla varan hapis cezalarının istendiği davaların olduğuna dikkat çekmek amacıyla toplantı düzenledi. Bir düğün salonunda düzenlenen toplantıya, Hizb-ut Tahrir Türkiye Medya Bürosu Başkanı Mahmut Kar, Yargı Zulmü Mağdurları Platformu Başkanı Muhammed Abidin Yağmur, avukat Hüseyin Kurşun, akademisyenler, sivil toplum örgütleri, 28 Şubat, El Kaide ve Sivas davasında yargılananlar katıldı. Toplantıda konuşan Hizb-ut Tahrir Türkiye Medya Büro üyesi Aydın Usalp, 'Özellikle bu zulümler 28 Şubat sonrası daha da arttı. Her ne kadar son 10 yılda yasalarda bir takım düzenlemelere gidildiyse de son 10 yılda özellikle İslami kesimlere yapılan zulümler giderek artmıştır. Biz biliyoruz ki referansımız İslam'dır. İslam zulmünün her çeşidine karşıdır. Sadece Müslümanlar zulme uğramadı. Çeşitli kimliklere sahip olan her kesimden insan zulüm gördü. Zalim olan devlette zulüm etmedi.

İslam'dan gereğince nasibini alamayan Müslümanlar da zulüm etmeye başladı. Bu bağlamda zulümleri dile getirmek adına Diyarbakır'da bu programı gerçekleştirdik. Eylül 2014 tarihinden bu yana bir kampanyamız oldu. Hizb-ut Tahrir'e yönelik yargı zulmüne dur deme kampanyasıydı. Birçok etkinlikler yaptık. Hukuki, siyasi ve akademik çevrelerle görüştük. Ancak buradaki programın geniş katılımlı olmasını arzuladık. Bu ülkede sadece Hizb-ut Tahrir değil her kesimden insanlar zulme maruz kalmıştır. Mağdur olan kesimlerin katılımlarını talep ettik. Ya da bu zulme karşı hassasiyet sahibi olan ve Müslümanlara karşı yapılan zulmü dile getiren hocalarımızı davet ettik' dedi.

(İHA)

 


Etiketler: 28  Şubat  El  Kaide  Ve  Sivas  Davalarında  Yargılananlar  Katıldı  Diyarbakır  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER