3 eylem talimatıyla türkiye'ye geldi!

3 EYLEM TALİMATIYLA TÜRKİYE'YE GELDİ!

Terör örgütü DHKP-C operasyonunda İdil Kültür Merkezi’nde gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilen 52 yaşındaki İngiliz vatandaşı Stephen Shah Kaczynski’nin Türkiye’de terör örgütü DHKP-C ile ilgili birçok kritik dava ve olayda isminin geçtiği öğrenildi.

Tarih : 04 Nisan 2015, 19:30
Puan Ver : 3 Eylem Talimatıyla Türkiye'ye Geldi!(8/10)4


Terör örgütü DHKP-C operasyonunda İdil Kültür Merkezi'nde gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilen 52 yaşındaki İngiliz vatandaşı Stephen Shah Kaczynski'nin Türkiye'de terör örgütü DHKP-C ile ilgili birçok kritik dava ve olayda isminin geçtiği öğrenildi. Kaczynski'nin 3 eylem talimatıyla Türkiye'ye geldiği iddia edildi.

Yunanistan'dan Türkiye'ye giriş yaptığı belirlenen ve İngiliz ajanı olduğu ileri sürülen Kaczynski'nin, aralarında İstanbul Adalet Sarayı'ndaki terörist saldırısının da bulunduğu 3 eylem talimatı ile geldiği iddia edildi. Emniyet kaynaklarından edinilen bilgiye göre, yaklaşık bir hafta kadar önce Yunanistan'dan Türkiye'ye geldiği tespit edilen Stephen Shah Kaczynski'nin aralarında İstanbul Adalet Sarayı'ndaki terörist saldırısının da bulunduğu 3 eylem talimatı ile geldiği iddia edildi. Şüpheli Stephen Shah Kaczynski'nin gözaltına alındığında barodan avukat atanmasını talep etmediği, kendisini Halkın Hukuk Bürosu'ndan gelecek avukatların savunabileceğini söylediği öğrenildi. İngiliz vatandaşı Stephen Shah Kaczynski'nin Türkçe bildiği için tercüman istemediği de öne sürüldü. Emniyette susma hakkını kullanarak, parmak izi vermeme konusunda ise direndiği belirtildi.

Şüpheli Kaczynski'nin banka hesap hareketlerini de inceleyen yetkililer, Türkiye'ye geldiğinden beri hesaplarında ciddi hareketlilik olduğunu vurguladı.

(İHA)

 


Etiketler: 3  Eylem  Talimatıyla  Türkiye  Ye  Geldi  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER