3 yabancı gencin nefes kesen kurtarma operasyonu

3 YABANCI GENCİN NEFES KESEN KURTARMA OPERASYONU

Antalya’nın Kemer ilçesinde çıktıkları doğa gezisinde kaybolan ve bugün sabah saatlerinde bulunan 3 turistin İngiliz uyruklu David James Alan Mackie (22) ile Hollanda uyruklu Marje de Grott (22) ve Frisa Ann Antony de Vries (22) Antalya Sahil Güvenlik Hava Grup Komutanlığı ile Antalya İl Sağlık...

Tarih : 19 Ocak 2015, 18:33
Puan Ver : 3 Yabancı Gencin Nefes Kesen Kurtarma Operasyonu(6/10)2


Antalya'nın Kemer ilçesinde çıktıkları doğa gezisinde kaybolan biri İngiliz, 2 Hollandalı turist bulundukları kayalık alandan, Antalya Sahil Güvenlik Hava Grup Komutanlığı ile Antalya İl Sağlık Müdürlüğü UMKE ekiplerinin 45 dakikalık nefes kesen operasyonuyla kurtarıldı.

Antalya'nın Kemer ilçesinde çıktıkları doğa gezisinde kaybolan ve bugün sabah saatlerinde bulunan 3 turistin İngiliz uyruklu David James Alan Mackie (22) ile Hollanda uyruklu Marje de Grott (22) ve Frisa Ann Antony de Vries (22) Antalya Sahil Güvenlik Hava Grup Komutanlığı ile Antalya İl Sağlık Müdürlüğü UMKE ekiplerinin 45 dakikalık nefes kesen operasyonuyla kurtarıldı.

3 gencin bulunduğu Sahil Güvenlik Hava Grup Komutalığı ve Umke ekipleri, vinç ve halat yardımıyla sarp kayalıklarla kaplı alana iniş yaptı. Gençlerden biri ekipleri oturarak biri ayakta bekledi. Rüzgarın şiddetli olması nedeniyle güçlükle iniş yapan ekipler, halata bağladıkları gençle helikoptere çıkartıldı.

Kayalık alanın kenarında bulunan gençlerin yanına güçlükle inen ekip, güvenlik önemlerini aldıktan sonra kemerle bağladığı genci vinç yardımıyla helikoptere çıkardı. Son kurtarma sahnesinde ise ekibin yakalandığı türbülans saniye saniye kaydedildi. Helikoptere sağlıklı şekilde alınan 3 genç, yine birbirlerine sarılırken, kendilerini kurtaran ekipler ile ‘çak'işaret yaptıkları görüldü.

(İHA)

 


Etiketler: 3  Yabancı  Gencin  Nefes  Kesen  Kurtarma  Operasyonu  Antalya  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER