30. yıla özel karma sergi

30. YILA ÖZEL KARMA SERGİ

Güzel Sanatlar Fakültesi Sergi Salonu’nda gerçekleştirilen serginin açılış törenine, Fakülte Dekanı Prof. Emel Şölenay, Dekan Yardımcıları Prof. Mustafa Ağatekin ile Yard. Doç. Saadettin Aygün, Fakülte Sekreteri Nazım Zeki Öztürk, bölüm başkanları ve araştırma görevlileri katıldı.

Tarih : 20 Şubat 2015, 13:21
Puan Ver : 30. Yıla Özel Karma Sergi(5/10)1


Eskişehir Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, kuruluşunun 30'uncu yılını “Araştırma Görevlileri Karma Sergisi” ile kutladı.

Güzel Sanatlar Fakültesi Sergi Salonu'nda gerçekleştirilen serginin açılış törenine, Fakülte Dekanı Prof. Emel Şölenay, Dekan Yardımcıları Prof. Mustafa Ağatekin ile Yard. Doç. Saadettin Aygün, Fakülte Sekreteri Nazım Zeki Öztürk, bölüm başkanları ve araştırma görevlileri katıldı. Serginin açılışında konuşan Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Emel Şölenay, fakültelerinde çok fazla sayıda araştırma görevlisi olduğunu ve onların yaptıkları işleri bilmediklerini söyledi. Açılan sergiyle beraber araştırma görevlilerini tanımak istediklerini bildiren Şölenay, yapılan işler hakkında bilgi aldığını ve bunun sonucunda güzel bir sergi ortaya çıktığını ifade etti.

Resim, özgün baskı, grafik, animasyon ve heykel alanında eserlerin sergilendiği etkinlik hakkında konuşan Dekan Yardımcısı Saadettin Aygün ise, fakültelerinin çok kalabalık olduğunu ve birbirlerini çok fazla tanıma fırsatı bulamadıklarını vurguladı. Sergiyle beraber öğrencilerini tanıyacaklarını ve birbirlerinin işlerini görmüş olacaklarını anlatan Aygün, “30'uncu yıl kutlamalarına gençlerle başladık. Onlar bizim geleceğimizdir” ifadelerini kullandı.

27 Şubat'a kadar açık kalacak sergide, 44 araştırma görevlisinin eserleri sergileniyor.

(İHA)

 


Etiketler: 30  Yıla  Özel  Karma  Sergi  Eskişehir  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER