329 çalışan içinde tek kadın

329 ÇALIŞAN İÇİNDE TEK KADIN

İzmir’de Bayraklı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, sayıları yüzü geçen parklardan dört tanesinin temizlik ve sorumluluğunu iki çocuk ve bir torun sahibi 47 yaşındaki Filiz Ağca’ya teslim etti.

Tarih : 18 Ocak 2015, 13:48
Puan Ver : 329 Çalışan İçinde Tek Kadın(6/10)2


İzmir'de Bayraklı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nün 329 çalışanı içinde tek kadın işçi olan 47 yaşındaki iki çocuk ve bir torun sahibi Filiz Ağca, “Erkeklerin yapabildiği her işi kadınların da yapabileceğini gösteriyorum. İşimden çok memnunum” diyor.

İzmir'de Bayraklı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, sayıları yüzü geçen parklardan dört tanesinin temizlik ve sorumluluğunu iki çocuk ve bir torun sahibi 47 yaşındaki Filiz Ağca'ya teslim etti. Ağca, 329 personeliyle her gün Bayraklı'nın çeşitli mahallelerindeki parkların bakımını yapıp temizleyen personelin arasındaki tek kadın çalışan. Beş ay önce Bayraklı Belediyesi'nde iş başı yapan Ağca işe girerken özellikle park ve bahçeler müdürlüğünde saha görevi istedi ve Manavkuyu Mahallesi Ömer Özkan İlköğretim Okulu ve çevresinde bulunan dört parktan sorumlu oldu.“BİZ DAHA ALASINI YAPIYORUZ”

Ağca, “Bana bu görevi başkanım verdi. Özellikle kendim istedim. Tek kadın olarak sahada çalışıyorum. Hakkından da geliyorum, geldiğime de eminim. Çocuklarım da eşim de emekçi olduğu için beni destekliyorlar. İşimi severek yapıyorum. Şimdiye kadar kimseden bir tepki görmedim. Özellikle kadınlar beni destekliyor. Bir erkek bu işi yapabiliyorsa biz kadınlar neden bunu yapamayalım? Biz daha alasını yapıyoruz. Benim derdim kadınları parklara yaymak” dedi.

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ da, belediyede çok sayıda kadın çalışan istihdam ettiklerini belirterek, “Temizlik işlerimizde çok sayıda kadın çalışanımız var. Onlar işlerinden, vatandaşlar da onların çalışmalarından memnun. Filiz arkadaşımız özellikle parklarda çalışmak istedi. Kendisine görev verdik. İşini layıkıyla yapıyor. Arkadaşlarımız erkeklerin yaptığı işleri kadınların da yaptığını herkese gösteriyor. Ev ekonomilerine katkı sağlıyorlar. Vatandaşlardan çok olumlu geri dönüşler alıyoruz” diye konuştu.

(İHA)

 


Etiketler: 329  Çalışan  İçinde  Tek  Kadın  İzmir  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER