4 eski bakanla ilgili kararı yorumladı

4 ESKİ BAKANLA İLGİLİ KARARI YORUMLADI

Afrika ziyaretinin ilk durağı olan Etiyopya’ya hareketinden önce Atatürk Havalimanı’nda açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclisin kararını Cumhurbaşkanı olarak değil, bir vatandaş olarak yorumlayacağını söyledi.

Tarih : 21 Ocak 2015, 14:45
Puan Ver : 4 Eski Bakanla İlgili Kararı Yorumladı(5/10)1


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis'in 4 eski bakanla ilgili aldığı kararı, “Buna hayırlı olsun demek düşüyor” diye yorumladı.

Afrika ziyaretinin ilk durağı olan Etiyopya'ya hareketinden önce Atatürk Havalimanı'nda açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclisin kararını Cumhurbaşkanı olarak değil, bir vatandaş olarak yorumlayacağını söyledi. Erdoğan, Meclis'teki komisyonun AK Parti'nin talebiyle kurulduğunu hatırlattı. Muhalefetin konuyla ilgili mahkemenin takipsizlik kararlarını görmezden geldiğini kaydeden Erdoğan, muhalefetin neden 276 sayısına ulaşamadığını sorması gerektiğini söyledi.MERKEZ BANKASI'NA ELEŞTİRİLERE DEVAM

Faiz indiriminin yetersiz olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkez Bankasına yönelik eleştirilerini sürdürdü. Türkiye'de bu faizle yatırım yapmanın mümkün olmadığını ifade eden Erdoğan, “Merkez Bankası eleştirilmez değildir. Başbakan ve ilgili bakan arkadaşlarla görüşlerimi paylaşacağım” diye konuştu.SINIRSIZ DİNLENDİK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kriptolu telefon dinlemelerine ilişkin operasyonlar ve 60 kez dinlediği şeklindeki haberlerin hatırlatılması üzerine de “Sınırsız dinlendik. Cumhurbaşkanlığı, Genelkurmay, Anayasa Mahkemesi de dinlendi” dedi.

(İHA)

 


Etiketler: 4  Eski  Bakanla  İlgili  Kararı  Yorumladı  Isparta  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER