400 kişilik ekiple kaçak avına çıktılar

400 KİŞİLİK EKİPLE KAÇAK AVINA ÇIKTILAR

Şanlıurfa Dicle EDAŞ ekipleri 400 kişiden oluşan 100 ayrı ekiple kaçak elektrik denetimine çıktı.

Tarih : 04 Şubat 2015, 19:15
Puan Ver : 400 Kişilik Ekiple Kaçak Avına Çıktılar(7/10)3


Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş(Dicle EDAŞ) Şanlıurfa İl Müdürlüğü 400 kişilik ekiple, kaçak elektrik denetimi yaptı. Denetimlerde sokak direğine kaçak olarak sigorta ve üçlü priz çekildiği görüldü.

Şanlıurfa Dicle EDAŞ ekipleri 400 kişiden oluşan 100 ayrı ekiple kaçak elektrik denetimine çıktı. Eş zamanlı gerçekleşen denetimlerin ilk dakikalarında görülen 'kaçak' kullanım yöntemi ekipleri de şaşırttı. Mesai saatinin bitiminde denetimlere başlayan ekipler, Eyyübiye ilçesine bağlı Yenice Mahallesi'nde bulunan ağaç sokak direğine sigorta ve üçlü priz monte edildiğini belirledi. Kullanılan yöntemlere şaşıran ekipler, priz ve sigortayı sökerken, ahşap direğe çekilen enerji nakil kablosu ise, bom ismi verilen vinç yardımıyla söküldü. Kaçak elektrik kullananlara en az bin 500 TL para cezası kesildiğini belirten DEDAŞ Şanlıurfa İşletme Müdürü Yusuf Kara, 'İlk kez yakalananlara bin 500 TL para cezası, ikinci yada üçüncü kez tespitlerde ise hapis cezası oluyor. Denetimlerimize mesai içinde olduğu gibi mesai dışında da devam ediyoruz. Bu tür denetimlerimiz, bundan sonra da devam edeceğiz' diye konuştu.

Bazı evlerde ise elektrik panolarında sayaç bağlanmadığını belirleyen ekipler, 1 saat içerisinde 300 kişi kaçak elektrik kullanım tespit etti. Denetlemelerin gece yarısına kadar süreceği belirtildi.

(İHA)

 


Etiketler: 400  Kişilik  Ekiple  Kaçak  Avına  Çıktılar  Şanlıurfa  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER