4'ü çocuk 5 kişiyi yaraladılar !

4'Ü ÇOCUK 5 KİŞİYİ YARALADILAR !

Bursa’nın İnegöl ilçesinde bir haftada 4’ü çocuk 5 kişiye saldırarak yaralayan köpekler, mahallenin korkulu rüyası haline geldi.

Tarih : 12 Ocak 2015, 18:03
Puan Ver : 4'ü Çocuk 5 Kişiyi Yaraladılar !(7/10)3


Bursa'nın İnegöl ilçesinde bir haftada 4'ü çocuk 5 kişiye saldırarak yaralayan köpekler, mahallenin korkulu rüyası haline geldi.

Kış mevsiminde yiyecek bulmakta güçlük çeken sokak köpekleri, Baykoca Mahallesi'nde bulunan site sakinlerinin korkulu rüyası oldu. Köpeklerin bir hafta içerisinde 4 çocuk ve bir kadına saldırması korkuya neden oldu. Park alanında ellerinde sopalarla toplanan site sakinleri, çocuklarına saldıran başıboş köpeklere yönelik güvenlik önlemleri alınması için yetkililere seslenerek, üvey evlat olmak istemediklerini belirttiler. Köpeklerin saldırısına uğrayarak yaralanan 15 yaşındaki Yusuf Söylemez, 'Ekmek almak için evden çıktım. Markete doğru giderken 5 köpek bana karşı yöneldi. Bende kaçarken bir anda üzerime saldırdılar. Bacaklarımı ısırdılar, yaralandım. Artık okula gitmeye, evden dışarı çıkmaya korkuyorum. Yetkililerin buna çözüm bulmasını istiyorum” dedi.

Hüseyin Önemli ise “Özellikle son zamanlarda yaşanan köpek saldırılarından dolayı sıkıntı yaşıyoruz. Son bir haftadır çocuğumu okula göndermiyorum. Son bir haftadır çöp toplanmıyor. Aç kalan hayvanlar çöplere geliyorlar. O sırada da etraftaki çocuklara saldırıyorlar. Şu ana kadar bu konuyla alakalı kesin bir çözüm bulunmadı. Dağ başında oturuyoruz. Site içerisinde yollarımız kapalı. Acil bir durum olsa araçlarımızı çıkaramıyoruz. Site yönetimine bunu birçok kez söyledik. Elimizde artık sopalarla kendi tedbirlerimizle çocuklarımızı korumaya çalışıyoruz. Çocuklarımıza biz hayvan sevgisini öğretelim derken çocuklarımızda bir hayvan fobisi oluşmaya başladı. Yetkililerden destek vermesini istiyoruz. Bu konuda çare istiyoruz. Hizmet bekliyoruz” diye konuştu.

(İHA)

 


Etiketler: 4  Ü  Çocuk  5  Kişiyi  Yaraladılar    Bursa  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER