5 yaşındaki suriyeli kızın gözyaşları

5 YAŞINDAKİ SURİYELİ KIZIN GÖZYAŞLARI

Edinilen bilgiye göre, olay Seyhan ilçesine bağlı Cemalpaşa Mahallesi’nde meydana geldi.

Tarih : 02 Nisan 2015, 11:06
Puan Ver : 5 Yaşındaki Suriyeli Kızın Gözyaşları(10/10)6


Suriye'deki iç savaştan kaçıp ailesiyle birlikte Adana'ya yerleşen 5 yaşındaki kız çocuğu, trafik ışıklarında ağabeyi ile mendil satarken araçların ortasında kalınca korkup gözyaşlarına boğuldu. Minik kızı, polis teselli edip gözyaşlarını sildi.

Edinilen bilgiye göre, olay Seyhan ilçesine bağlı Cemalpaşa Mahallesi'nde meydana geldi.

Gazeli Boğuma ve Muhammed Kadro çifti 3 çocuğunu da alarak Suriye'de 4 yıldır süren iç savaştan kaçarak Adana'ya yerleşti. Baba Muhammed Kadro (31) kendisi çalışmak yerine çocuklarını sabahtan trafik ışıklarına bırakarak su ve mendil sattırmaya başladı. Baba Kadro 5 yaşındaki kızı Ayşe Bağuma ile birlikte ağabeyini Atatürk Caddesi Sular Kavşağı'na bıraktı.

Bir süre sonra ise Ayşe'nin ağabeyi trafik ışıklarından ayrıldı. Ayşe birden araçların arasında tek kalınca korkarak ağlamaya başladı.

Çevredeki vatandaşlar kız çocuğunun ağladığını görünce hemen polisi arayarak 'Kayıp bir kız çocuğu var' diyerek ihbarda bulundu.ÇEVREDEN GEÇEN KADINA SARILDI

Bu arada kız çocuğu o kadar çok korkmuştu ki çevreden geçen kadınlara sarılıp ağlamaya ve onlardan yardım istemeye başladı.

Minik Ayşe, bir kadına sarılıp ağlayınca kadın kız çocuğuyla ilgilendi.

Ancak o da Ayşe'nin ağlamasını durduramadı. Kadın, Ayşe'ye annesini sordu ancak Suriyeli olduğu için bir türlü iletişim kurulamadı. Korkudan titreyen küçük kız bir türlü sakinleştirilemedi.POLİS MİNİK KIZIN GÖZYAŞLARINI SİLDİ

Bu arada olay yerine gelen polis, kız çocuğunun kayıp olmadığını babası tarafından trafik ışıklarında mendil sattırıldığını belirledi. Ancak bu arada Ayşe ağlamaya devam etti.

Polis Ayşe'ye su ve yiyecek alarak sakinleştirmeye çalıştı. Ancak kız çocuğu korkusundan ağlamaya devam edince polis küçük kızın gözyaşlarını eliyle silip kucağına aldı.

Kız çocuğu daha sonra çocuk şube müdürlüğüne teslim edildi.

Polis bir taraftan da babayı aramaya başladı. Polis babaya ulaşarak kızına bir daha mendil sattırmaması uyarısında bulunarak çocuğu aileye teslim etti.

Kız çocuğu annesine kavuşarak gözyaşlarını dindirdi.

Ayşe, Adana'da bir evde 4 aile birlikte kalıyor.

(İHA)

 


Etiketler: 5  Yaşındaki  Suriyeli  Kızın  Gözyaşları  Adana  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER