6 kişinin ölümü sonrası bölgeye gittiler

6 KİŞİNİN ÖLÜMÜ SONRASI BÖLGEYE GİTTİLER

HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ, DBP Eş Genel Başkanı Emine Ayna, HDP Şırnak Milletvekilleri Hasip Kaplan, Faysal Sarıyıldız, Selma Irmak, Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, Kars Milletvekili Mülkiye Birtane, İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, Mardin Büyükşehir Belediye...

Tarih : 16 Ocak 2015, 19:18
Puan Ver : 6 Kişinin Ölümü Sonrası Bölgeye Gittiler(5/10)1


HDP ve DBP'li heyet, 6 kişinin ölümü ile sonuçlanan olayların ardından Cizre'ye geldi.

HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ, DBP Eş Genel Başkanı Emine Ayna, HDP Şırnak Milletvekilleri Hasip Kaplan, Faysal Sarıyıldız, Selma Irmak, Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, Kars Milletvekili Mülkiye Birtane, İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ve bir grup parti yöneticisiyle birlikte Cizre'ye geldiler. HDP binası önünde toplanan kalabalığa hitaben konuşan Milletvekili Kürkçü, önceki gün ilçede ölen Nihat Kazanhan'ın Kobani olayları sırasında yağmalanan av tüfeği bayilerinin elde edilen silahlarla öldürüldüğünün yalan olduğunu bildiklerini söyledi. Konuşmaların ardından partililer ve bir grup, Cudi Taziye Evine kadar yürüdü.

Aileye başsağlığı dileyen Yüksekdağ, taziye evi önünde toplanan kalabalığa hitaben yaptığı konuşmada, Cizre'de günlerdir karanlık tezgahlar ve provokasyonlar çevrildiğini söyledi. İlçede ölenler nedeniyle üzüldüklerini ifade eden Yüksekdağ, 'Cizre'de provokasyonlar var, Cizre'de karanlık eller var, paralel polisler ve güçler, Cizre'de tezgah çeviriyor diyorlar. Tezgahın, provokasyonun en büyüğü, Hrant Dink cinayetinin sorumlusunu, şüphelisini emniyet amiri diye buraya atamaktır. Yeni katliamlar gerçekleştirmek için buraya atamaktır. Biz bu katliamlara ve çözümsüzlüğe yol açan siyasetin önünü halkımızın birleşik gücüyle keseriz ancak' dedi.

Buradaki konuşmaların ardından kalabalık olaysız dağıldı.

(İHA)

 


Etiketler: 6  Kişinin  Ölümü  Sonrası  Bölgeye  Gittiler  Şırnak  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER