6 tübitak çalışanı daha önce açığa alınmıştı

6 TÜBİTAK ÇALIŞANI DAHA ÖNCE AÇIĞA ALINMIŞTI

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, bugün 4 ilde TÜBİTAK ve TİB’e yönelik başlatılan operasyonlara ilişkin, '7-25 Aralık darbe girişiminden sonra zaten TÜBİTAK’ta idari soruşturma başlatmış ve 6 kişiyi açığa almıştık.

Tarih : 20 Ocak 2015, 17:27
Puan Ver : 6 Tübitak Çalışanı Daha Önce Açığa Alınmıştı(6/10)2


Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, bugün 4 ilde TÜBİTAK ve TİB'e yönelik başlatılan operasyonlara ilişkin, '7-25 Aralık darbe girişiminden sonra zaten TÜBİTAK'ta idari soruşturma başlatmış ve 6 kişiyi açığa almıştık. Dolayısıyla bizim açımızdan sürpriz yok' dedi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Gambiya Cumhuriyeti Yüksek Öğrenim, Araştırma, Bilim ve Teknoloji Bakanı Aboubacar Senghore ve beraberindeki heyeti kabul etti. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nda gerçekleşen kabulde Bakan Işık, Ankara'nın da aralarında bulunduğu 4 ilde 'yasa dışı dinleme' iddialarına yönelik TİB ve TÜBİTAK'ta başlatılan operasyonlarla ilgili soruya 'Bizi ilgilendiren nokta daha önce TÜBİTAK'ta çalışmış 6 kişinin operasyonda olması. 17-25 Aralık darbe girişiminden sonra biz zaten TÜBİTAK'ta idari soruşturma başlatmıştık ve 6 kişiyi açığa almıştık. Dolayısıyla bizim açımızdan bir sürpriz yok' karşılığını verdi.

(İHA)

 


Etiketler: 6  Tübitak  Çalışanı  Daha  Önce  Açığa  Alınmıştı  Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER