60 bin genç bekleniyor

60 BİN GENÇ BEKLENİYOR

Haziran-Eylül ayları arasında 13 doğa kampı ve 9 deniz kampı olmak üzere 22 kampta gençlerin bir araya geleceğini belirten Çağatay Kılıç,”Gençlerimiz kampların başlamasını iple çekiyor.

Tarih : 08 Şubat 2015, 11:30
Puan Ver : 60 Bin Genç Bekleniyor(6/10)2


Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, bu yıl düzenlenecek kamplara 60 bin gencin katılmasını hedeflediklerini açıkladı.

Haziran-Eylül ayları arasında 13 doğa kampı ve 9 deniz kampı olmak üzere 22 kampta gençlerin bir araya geleceğini belirten Çağatay Kılıç,”Gençlerimiz kampların başlamasını iple çekiyor. Onların bu sene de unutulmaz bir kamp dönemi geçireceklerine inanıyorum” diye konuştu.

Bakan Çağatay Kılıç, gençlerimizin bu kamplardan mutlu olarak ayrılmasının en büyük öncelikleri olduğunu belirterek 'Kampların sonunda gençlere planlı zaman kullanımı becerisinin kazandırılmasını hedefliyoruz. Onların keyifli vakit geçirmeleri, sosyal yaşamı öğrenmeleri, zorluklarla mücadele edebilmeleri, eğlenceli yolla birçok konu başlığında öğrenme becerisini kazanmaları, bizler için büyük önem taşıyor. Gerçekleştireceğimiz kamplar bütün bu özelliklerin gençlerimizde var olması adına önemli rol oynayacak” diye konuştu.GENÇLİK KAMPLARINDA NELER OLACAK?

Gençlerin serbest zamanlarını çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle değerlendirmelerini, yurdumuzun tarihi, kültürel ve milli değerlerini yakından görmelerini, bölgeler arası kültür alışverişi ile farklı fikirde kişilerle tanışma ve kaynaşmalarına imkan sağlamak amacıyla düzenlenen gençlik kampları 16 farklı şehirde düzenlenecek.

Gençlik kamplarına katılacak gençler, unutulmayacak deneyimlere ve aktivitelere tanıklık edecek. Kamplarda gençler, birlikte hareket etme ruhunu geliştirecek rafting, kano, yüksek ip aktiviteleri, yapay tırmanış, dağ bisikleti, doğa yürüyüşü, okçuluk, paintball, mini golf, binicilik, sokak oyunları, futbol, voleybol, basketbol, tenis, badminton, masa tenisi gibi sportif faaliyetler yürütülecek. Ayrıca satranç, mangala gibi zeka geliştirici oyunlar oynanacak.GEZİLER FARKINDALIK OLUŞTURACAK

Kamplarda, gençlerin kişisel becerilerini geliştirmek için el sanatları, müzik ve tiyatro faaliyetlerine yer verilecek. Ayrıca, özgüvenlerini güçlendirecek, kendilerini ifade edebilme becerisini kazandıracak etkinlikler, ülkemizin doğal ve kültürel zenginlikleri konusunda farkındalık oluşturacak geziler ile gönüllülük faaliyetleri konusunda bilinç oluşturacak çalışmalar geçekleştirilecek.2015 YILINDA İLLERE GÖRE YAPILMASI PLANLANAN KAMPLAR

2015 yılında düzenlenmesi planlanan kamp yerleri ve illeri şöyle;DOĞA KAMPLARI

Antalya'da Duacı Gençlik Kampı, Bolu (Aladağ Gençlik Kampı), Karabük (Ovacık Gençlik Kampı), Kastamonu (Yolkonak Gençlik Kampı, Kadıdağı Gençlik Kampı, Kırşehir Hirfanlı Gençlik Kampı, Manisa (Şehzadeler Gençlik Kampı), Osmaniye (Aslantaş Gençlik Kampı), Samsun (Nebiyan Gençlik Kampı), Trabzon (Düzköy Gençlik Kampı), Van (Gevaş Gençlik Kampı), Burdur (Salda Çadır Kampı) ve Isparta'da Davraz Gençlik Kampı düzenlenecek.DENİZ KAMPLARI

Deniz kamplarında ise Aydın'da Davutlar Gençlik Kampı, Hatay'da Uluçınar Gençlik Kampı ve Samsun'da 19 Mayıs Gençlik Kampı düzenlenecek. Ayrıca, Mersin Silifke'de 3, Çanakkale Gökçeada'da 3 kamp gerçekleştirilecek.

(İHA)

 


Etiketler: 60  Bin  Genç  Bekleniyor  Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER