81 yaşında ama...

81 YAŞINDA AMA...

7 yıl önce by-pass ameliyatı geçirerek 2 kalp damarı değişen 81 yaşındaki veteran atlet Orhan Kart, 15 devletten katılan sporcuların yarıştığı ve 21-22 Şubat tarihleri arasında İstanbul Aslı Çakır Alptekin Spor Salonu’nda gerçekleştirilen Atletizm Veteranlar Balkan Şampiyonası’na katıldı.

Tarih : 25 Şubat 2015, 17:24
Puan Ver : 81 Yaşında Ama...(7/10)3


Balıkesir'in Bandırma ilçesinde yaşayan veteran atlet Orhan Kart, sekseni devirmesine ve ameliyatlı olmasına rağmen katıldığı Balkan şampiyonasından rekorla döndü.

7 yıl önce by-pass ameliyatı geçirerek 2 kalp damarı değişen 81 yaşındaki veteran atlet Orhan Kart, 15 devletten katılan sporcuların yarıştığı ve 21-22 Şubat tarihleri arasında İstanbul Aslı Çakır Alptekin Spor Salonu'nda gerçekleştirilen Atletizm Veteranlar Balkan Şampiyonası'na katıldı. 25 yıldır ciddi şekilde sporla ilgilenen Orhan Kart, şimdiye kadar 14'ü birincilik olmak üzere 17 Balkan madalyasının sahibi oldu. İşçi emeklisi, evli ve 2 çocuk babası olan Orhan Kart, katıldığı son şampiyonada, kendi yaş kategorisinde, 60 metrelik koşunun 11.55 olan rekorunu 10.47 olarak tamamlayarak yeni bir rekora imza attı. Ayrıca 200 metrelik koşunun 38.74 olan rekorunu da 37.00 olarak egale etti ve yeni rekoru skor tablolarına yazdırmayı başardı.

Spor yapmayı ve atletizmi çok sevdiğini söyleyen by-passlı şampiyon Orhan Kart, “Ben bu yaşa sağlıklı bir şekilde gelebilmeyi spor yapmaya borçluyum. Gelecek nesillere örnek olması ve vücudumun sağlığını test etmek için de müsabakalara katılıyorum. Başarılar ortada. Daha çok spor, daha çok başarılı getiriyor. Geçen Balkan şampiyonasından 2 rekor ve 2 madalya ile döndüm. Mutluyum” dedi.

(İHA)

 


Etiketler: 81  Yaşında  Ama  Balıkesir  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER