82 yaşında 4 dilde kitap yazdı

82 YAŞINDA 4 DİLDE KİTAP YAZDI

Belçika’da üniversite okuyan oğlunun 2006 yılında nişanlanmasından yaklaşık bir ay sonra geçirmiş olduğu trafik kazasında nişanlısıyla birlikte hayatını kaybetmelerinden oldukça etkilenen emekli imam Ahmet Erdoğan, içindeki acıyı kitaba dönüştürdü.

Tarih : 05 Ocak 2015, 11:42
Puan Ver : 82 Yaşında 4 Dilde Kitap Yazdı(8/10)4


Bitlis'in Ahlat ilçesinin Selçuklu mahallesinde ikamet eden emekli imam Ahmet Erdoğan, 9 yıl önce trafik kazasında hayatını kaybeden oğlu ve oğlunun nişanlısına duyduğu özlemi yazdığı kitapta dile getiriyor.

Belçika'da üniversite okuyan oğlunun 2006 yılında nişanlanmasından yaklaşık bir ay sonra geçirmiş olduğu trafik kazasında nişanlısıyla birlikte hayatını kaybetmelerinden oldukça etkilenen emekli imam Ahmet Erdoğan, içindeki acıyı kitaba dönüştürdü. 400 sayfadan oluşan kitabını Türkçe, Kürtçe, Arapça ve Farsça olmak üzere 4 dilde yazan Erdoğan, kitabı hediye ettiği her kişiden de hayır duası istiyor. İlk etapta arkadaşları tarafından İstanbul'da bastırılan 150 kitaptan çok az sayıda kaldığını ifade eden Erdoğan, destek gelmesi halinde yüz kitap bastırmak istediğini söyledi. Oğlu Münir Erdoğan'ın 2006 yılında nişanlısı Nejla Söğütçü ile birlikte Belçika'da trafik kazası geçirerek vefat ettiğini anlatan

Erdoğan, şöyle konuştu:

'Belçika'daki trafik kazası bana çok tesir etti. Derdimi dile getirmeye çalıştığım için bu dört yüz sayfalık kitabı gece gündüz demeden ağlayarak altı ayda yazdım. Zaten evveliyatım edebiyat. Allah razı olsun, üç ay önce Sayın Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez Bitlis'e teşrif etti. Ben Sayın Görmez'i talebelik zamanından tanıyordum. Ben bu yazdığım divanı ona hediye ettim. Onun ziyaretine gelen tüm il ve ilçe müftülerine teşekkür ettim. Benim bu divanım birçok imam ve müftü de var. Sayın Diyanet İşleri Başkanımız başta olmak üzere kitabımı okuyan herkese teşekkür ediyorum. Oğlum İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi'ni bitirdi sonra Belçika'ya giderek yüksek lisans yaptı. Burada da Nejla Söğüt isminde bir bayanla nişanlandı. Nişanlanmasından bir ay sonra geçirmiş oldukları trafik kazasında vefat ettiler. Oğlumun cenazesini Ahlat'ta Abdurrahman Gazi Türbesi'nin hemen arka tarafına defnettik. Nişanlısını ise Konya'ya götürdüler. Bu olaydan sonra Hz. Adem'den (as) Hz. Muhammed'e (sav) kadar tüm peygamberleri dile getirerek medet umdum. Yardımıma gelmelerini isteyerek bu sıkıntıdan kurtulmak istedim. Hem dünyada hem ahirette bana yardımcı olmaları dileğinde bulunmuştum”KİTABINI ÜCRETSİZ DAĞITARAK HAYIR DUASI ALIYOR

15 yıl medrese eğitimi alan 82 yaşındaki Erdoğan, şunları söyledi: “Bu olaydan fazla etkilendim. İçimdeki yangını söndürebilmek için 6 ay boyunca ağlayarak bir kitap yazdım. 400 sayfadan oluşan kitabı 4 dilde yazdım. Kitabımı Türkçe, Kürtçe, Farsça ve Arapça kaleme aldım. Ağırlıklı olarak Farsça ve Arapça yer almaktadır. Çünkü hocaların çoğunun lisanları Farsça ve Arapçadır. Bu kitabı her okuduklarında vefat eden oğluma rahmet okuyorlar. Bu nedenle onlara teşekkür ediyorum. İstanbul'daki arkadaşlarım bu yazılarımı benden alarak kitap haline getirdi. Bu desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. İlk etapta 150 kitap basıldı. Bu kitap Türkiye'de birçok kişiye dağıtıldı. Hatta bazı fakültelere de gönderdim. Sanırım 25 kitabım kaldı. Benim imkanım olmadığı için destek gelirse kitabımı çoğaltmak istiyorum. Zaten 150 kitabı arkadaşlarım bastırarak bana gönderdi. Bende ücretsiz dağıtarak sadece dua etmelerini istedim. Bu kitabı isteyenler var. Fakat elimde çok az kaldığı için herkese gönderemiyorum. Eğer herhangi bir yerden destek alabilirsem 100 adet daha bastırmak istiyorum”

(İHA)

 


Etiketler: 82  Yaşında  4  Dilde  Kitap  Yazdı  Bitlis  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER