9 saattir onları arıyorlar

9 SAATTİR ONLARI ARIYORLAR

İstanbul’daki Zirve Dağcılık Kulübü’ne üye olan 4 kişi, Uludağ’ın zirvesine çıkmak için Bursa’ya geldi. Edinilen bilgiye göre, erken saatlerde Uludağ’ın zirvesine çıkan 4 kişi, dönüş esnasında hava muhalefetine takıldı.

Tarih : 04 Ocak 2015, 10:51
Puan Ver : 9 Saattir Onları Arıyorlar(9/10)5


İstanbul'dan Uludağ'a gelen dağcılar, zirveye çıktıktan sonra iniş esnasında kayboldu. Dün gece saat 02.00'dan beri arama yapan ekipler, kaybolan 4 kişiye ulaşmaya çalışıyor.

İstanbul'daki Zirve Dağcılık Kulübü'ne üye olan 4 kişi, Uludağ'ın zirvesine çıkmak için Bursa'ya geldi. Edinilen bilgiye göre, erken saatlerde Uludağ'ın zirvesine çıkan 4 kişi, dönüş esnasında hava muhalefetine takıldı. Tipinin ve karın etkili olduğu bölgede yollarını kaybeden ekip, kurtarma ekiplerine haber verdi. İhbarı alan Nilüfer Arama Kurtarma (NAK), AKUT, AFAD ekipler harekete geçti. Kaybolan dağcıları kurtarmak için çalışan ekiplere ambulans helikopter de katıldı. Dağcılardan birinin durumunun ağır olduğu ifade edilirken, ambulans ve ekiplerin ise Soğukpınar köyünde hazır bekletildiği açıklandı.

(İHA)

 


Etiketler: 9  Saattir  Onları  Arıyorlar  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER