abbas'tan türkiye'ye kritik ziyaret

ABBAS'TAN TÜRKİYE'YE KRİTİK ZİYARET

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi’nden yapılan yazılı basın açıklamasında, Filistin Devlet Başkanı Abbas’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın davetine icabetle 12-13 Ocak 2015 tarihlerinde Türkiye’ye resmi ziyarette bulunacağı bildirildi.

Tarih : 09 Ocak 2015, 18:33
Puan Ver : Abbas'tan Türkiye'ye Kritik Ziyaret(9/10)5


Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın davetlisi olarak Türkiye'ye 2 günlük resmi ziyaret gerçekleştirecek.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan yazılı basın açıklamasında, Filistin Devlet Başkanı Abbas'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın davetine icabetle 12-13 Ocak 2015 tarihlerinde Türkiye'ye resmi ziyarette bulunacağı bildirildi.

Ziyarette, kardeş Filistin Devleti ile Türkiye arasındaki ikili ilişkilerin ele alınacağına dikkat çekilen açıklamada, 'Bu çerçevede Filistin'e yönelik insani ve kalkınma yardımlarının değerlendirilmesi, İsrail-Filistin ihtilafındaki son gelişmelerin yanı sıra bölgesel meselelere ilişkin görüş alışverişinde bulunulması öngörülmektedir. Devlet Başkanı Abbas'ın bu ziyareti, Filistin davasının her zaman en güçlü savunucularından olan ülkemizin Filistin halkı ve devletine tam desteğinin bir kez daha vurgulanmasına da vesile teşkil edecektir' ifadelerine yer verildi.

(İHA)

 


Etiketler: Abbas  Tan  Türkiye  Ye  Kritik  Ziyaret  Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER