abd'de öldürülen müslümanlar için cenaze namazı

ABD'DE ÖLDÜRÜLEN MÜSLÜMANLAR İÇİN CENAZE NAMAZI

Fatih Camii avlusunda öğle namazı sonrası toplanan kalabalık bir grup, 10 Şubat’ta ABD’nin Kuzey Carolina eyaletinin Chapel Hill kasabasında başlarından vurularak öldürülen 3 Müslüman genç için gıyabi cenaze namazı kıldı.

Tarih : 14 Şubat 2015, 16:00
Puan Ver : Abd'de Öldürülen Müslümanlar İçin Cenaze Namazı(10/10)6


ABD'de öldürülen 3 Müslüman genç için Fatih Camii'nde gıyabi cenaze namazı kılındı.

Fatih Camii avlusunda öğle namazı sonrası toplanan kalabalık bir grup, 10 Şubat'ta ABD'nin Kuzey Carolina eyaletinin Chapel Hill kasabasında başlarından vurularak öldürülen 3 Müslüman genç için gıyabi cenaze namazı kıldı. Anadolu Platformu Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Kayan, cenaze namazının ardından ölen gençler için dua etti. Namaz Gönüllüleri Platformu Sözcüsü Abdullah Yıldız, yaptığı konuşmada İslam düşmanlığının geçen ay Fransa'ya taşındığını ve adeta bir sürek avı başladığını söyledi. Yıldız, Avrupa'daki Müslümanların korku içerisinde 'Bize ne zaman sıra gelecek' diye beklediğini ve kendilerine bir zarar verildiğinde dünyanın sesinin çıkmayacağını söyledi. Yıldız, 'Tıpkı ABD'deki 3 kardeşimizin şehit oluşuna düne kadar kimsenin sesinin çıkmamıştı. Hala dünya medyasında kimsenin kılı kıpırdamıyor. Ama elhamdülillah Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın 'neredesiniz' sözü üzerine dün nihayet bir açıklama geldi” dedi.

Açıklamaların yeterli olmadığını belirten Yıldız, “Fransa'da elbette ölmesini istemediğimiz 12 kişi için kıyameti koparanlar, 3 kardeşimize yapılan saldırıları görmediler, duymadılar” diye konuştu.

Yıldız, “Bugünlerde, bundan sonra suçu Müslümanlara yıkılacak nice olaylar tertiplenecek. Müslümanlara yönelik saldırıların gerekçeleri oluşturulacak. İşte 3 kardeşimizi, 3 civan kardeşimizi kaybettik genç yaşlarında. İnsanların geleceğine ilişkin alternatif model bir sunabilecek, yegane din, yegane hayat tarzı, yaşam biçimi İslam. Bunun dışında bir şey kalmadı. Söz söyleyemeyecek olanlar, İslam'a karşı sözü olmayanlar şiddete başvururur, zorbalığa başvurur. Amerika'da son 3 kardeşimizin şahadetinde görüldüğü gibi. Söyleyecek sözünüz varsa bunlara başvurmazsınız” şeklinde konuştu.

ABD'nin Kuzey Carolina eyaletindeki Chapel Hill kasabasında 10 Şubat'ta 23 yaşındaki diş hekimliği öğrencisi Deah Barakat, 21 yaşındaki eşi Yusor Muhammed Ebu Salha ve 19 yaşındaki baldızı Razan Muhammed, başlarından vurularak öldürülmüştü.

(İHA)

 


Etiketler: Abd  De  Öldürülen  Müslümanlar  İçin  Cenaze  Namazı  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER