ABDULLAH GÜL: PAPA BİLE DAYANAMADI


ABDULLAH GÜL: PAPA BİLE DAYANAMADI
Tarih : 16 Ocak 2015, 14:39
Puan Ver : Abdullah Gül: Papa Bile Dayanamadı(6/10)2


11'nci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Charlie Hebdo dergisinin seçkisini yayınlayarak tepki toplayan Cumhuriyet Gazetesi'yle ilgili açıklama yaptı. Bu hassas ve gergin ortamda herkesin sorumluluğu olduğunu kaydeden Gül, “Papa bile dayanamadı, açıklamalarda bulundu” dedi.

Abdullah Gül, cuma namazını Emirgan Hamid-i Evvel Camii'nde kıldı. Cami çıkışı vatandaşlarla sohbet eden Gül, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gül, Cumhuriyet Gazetesinin, Fransa'daki Charlie Hebdo dergisinin 4 sayfasını yayınlamasıyla ilgili gazetecilerin soruları üzerine, “Tabi ki demokrasinin temel ilkelerinden biri basın, ifade özgürlüğünden biridir. Başka bir ilkede beraber yaşadığımız toplumun değerlerine saygılı olmaktır. Bu kadar hassas, gergin bir ortamda herkesin sorumluluğu vardır. Herkesin sorumlu davranması gerekir. Sorumsuz hareketler sonunda hiç ummadığımız sonuçlar ortaya çıkıyor. Papa bile dayanamadı açıklamalarda bulundu. İnsanların değerlerine saygılı olunması lazım” diye konuştu.

Gül, açıklamalarının ardından camiden ayrılırken, bebekliğinde fotoğraf çektiren bir çocukla 4 yılın ardından tekrar fotoğraf çektirdi.

(İHA)

 


Etiketler: Abdullah  Gül  Papa  Bile  Dayanamadı  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER