Açık bir casusluk faaliyetidir

AÇIK BİR CASUSLUK FAALİYETİDİR

Başbakan Ahmet Davutoğlu resmi temasları kapsamında Londra’da Türk basın mensuplarına değerlendirmelerde bulundu.

Tarih : 20 Ocak 2015, 18:54
Puan Ver : Açık Bir Casusluk Faaliyetidir(9/10)5


Başbakan Davutoğlu, paralel yapı ile ilgili olarak, “Zamanın Başbakanı olan cumhurbaşkanımızı ve dışişleri bakanı olarak beni ve birçok arkadaşımızı kriptolu telefonlar üzerinden dinlemek suretiyle işlenen vahim bir suçtur. Açık bir casusluk faaliyetidir” dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu resmi temasları kapsamında Londra'da Türk basın mensuplarına değerlendirmelerde bulundu. Başbakan Davutoğlu paralel yapıya düzenlenen operasyonla alakalı sorulan bir soruya, “Paralel yapı ile ilgili olarak, maalesef devlet tarihimizde siyasi tarihimizde çok ciddi bir şeyle karşı karşıya kaldığımız olumsuz bir tablo açık söylemek gerekirse. Devletin her kademesinde değişik şekillerde sızmış unsurlar devletin bütün gizli, güvenlik toplantılarını ve ayrıca başta o zamanın Başbakanımız olan Cumhurbaşkanımızın ve Dışişleri Bakanı olarak beni ve birçok arkadaşımızı kriptolu telefonlar üzerinden dinlemek suretiyle işlenen vahim bir suçtur. Açık bir casusluk faaliyetidir” dedi.“BU SÜREÇ KARARLI BİR ŞEKİLDE DEVAM ETTİRİLECEK”

Başbakan Davutoğlu, sürecin devam ettiğini hatırlatarak, “Bu konuda tabi yasal süreç işlediği için nihai hükmü bu süreç sonunda verecek ama bizim görevimiz kim olursa olsun, hangi araç kullanılmış olursa olsun, ne zaman yapılmış olursa olsun böyle bir ihanetin ortaya çıkması için bütün çabayı göstermektir. Bu konuda yapılan çalışmaları yakından takip ediyorum. Bugün de İçişleri Bakanımızla görüştük. Dolayısıyla bu süreç kararlı bir şekilde devam ettirilecek. Bir daha hiç kimse Türkiye cumhuriyeti yetkililerinin üst düzey yetkililerini, en önemli ciddi toplantılarını ya da kriptolu görüşmelerini takip etme cesareti bulamayacaktır. Şimdiye kadar bu suçu işlemiş olanlarda adalete teslim edilecekler. Bu konuda kamuoyunun da hiçbir şüphesi olmamalıdır” açıklamasını yaptı.

(İHA)

 


Etiketler: Açık  Bir  Casusluk  Faaliyetidir  Londra  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER