açılış konuşmasını sare davutoğlu yaptı

AÇILIŞ KONUŞMASINI SARE DAVUTOĞLU YAPTI

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun eşi Sare Davutoğlu, 'Uluslararası Katılımlı Ulusal Doğum Sempozyumu'nun açılış konuşmasını yaptı.

Tarih : 04 Nisan 2015, 11:33
Puan Ver : Açılış Konuşmasını Sare Davutoğlu Yaptı(8/10)4


Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu, 'Uluslararası Katılımlı Ulusal Doğum Sempozyumu'nun açılış konuşmasını yaptı.

Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından 'Uluslararası Katılımlı Ulusal Doğum Sempozyumu' düzenledi. Rixos Otel'de gerçekleşen sempozyuma Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun eşi Op. Dr. Sare Davutoğlu'nun yanı sıra Sağlık Bakanlığı Müsteşarı ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanı İrfan Şencan, Türkiye Kamu Hastaneleri Birliği Ankara 3. Bölge Genel Sekreteri Doç. Dr. Halil Ibrahim Yakut, Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Salim Erkaya'da katıldı.

Sempozyumun açılış konuşmasını yapan Sare Davutoğlu, toplantının Ankara'da ki beklenmedik kar yağışı nedeniyle katılımcıların gecikmelerine yol açtığı için gecikmeli başladığını belirterek, 'Normal doğumla ilgili sezaryen oranlarımızın aynı zamanda düşürülmesiyle ilgili çok önemli bir katkı yapacağına inandığım bu güzel toplantının çok verimli geçmesini diliyorum. Yıllar içerisinde sezaryen oranlarımızın artışından iki çarpıcı rakamı buradan gördük. 1993'te yüzde 7 olan sezaryenle doğum oranlarımız, yüzde 52'lere yaklaştı. Oysa 2010 yılında Sağlık Bakanlığı ve Türk Jinekoloji Obstetrik Derneği'nin hazırladığı sezaryen oranlarını azaltma ortak eylem planında uygulamaların 2010 yılında başlaması ve 2013 yılında sezaryen oranımızın yüzde 35'e çekilmesi öngörülüyordu. Gördüğümüz gibi önemli bir başarısızlık söz konusu. Bu toplantı ve yapılacak diğer çalışmalar hem bunun nedenleri hem bu konuda alınacak tedbirler yapılması gerekenlerle ilgili ufuk açıcı olacaktır' şeklinde konuştu.

(İHA)

 


Etiketler: Açılış  Konuşmasını  Sare  Davutoğlu  Yaptı  Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER