ağbaba'dan fezleke açıklaması

AĞBABA'DAN FEZLEKE AÇIKLAMASI

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba Yasin El Kadı’nın Başvurusu ile hakkında hazırlanan fezleke ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada, 'Geçtiğimiz aylarda Etiler Polis Okulu arazisinin nasıl peşkeş çekildiğini kamuoyuyla paylaştık.

Tarih : 19 Ocak 2015, 11:09
Puan Ver : Ağbaba'dan Fezleke Açıklaması(8/10)4


CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Yasin El Kadı'nın Başvurusu ile hakkında hazırlanan fezlekeye ilişkin 'Rüşvet alan bakanlar aklanırken yargılanmaktan onur duyarım' dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba Yasin El Kadı'nın Başvurusu ile hakkında hazırlanan fezleke ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada, 'Geçtiğimiz aylarda Etiler Polis Okulu arazisinin nasıl peşkeş çekildiğini kamuoyuyla paylaştık. Adım adım araziyi nasıl ele geçirdiklerini ve Yasin El Kadı'ya verildiğini tüm kamuoyuna gösterdik. Basın açıklamamız gazetelerde ve internet sitelerinde haber olduğu için hakkımda suç duyurusunda bulunulmuş. Hakkımda fezleke hazırlanmasına ve Meclis'e sevkedilmesine karar verilmiş. Bu durum, hukukun AK Parti'nin elinde nasıl guguk kuşuna çevrildiğini göstermektedir. AKP, hukuku kendi adamlarını aklamak, muhalefeti karalamak için kullanmaktadır. Ayakkabı kutularını, elbise kılıflarını, kol saatlerini delil olarak göremeyen hukuk, basın açıklamamızın haberlerini delil olarak görebilmektedir. Rüşvet alan bakanlar için kanat oluşmazken, benim hakkımda jet hızıyla fezleke hazırlamışlar' ifadelerini kullandı.'MAKUL ŞÜPHELİ OLAN İLK MİLLETVEKİLİ DE BİZ OLDUK, HİÇ ŞAŞIRMADIM'

'Yasin El Kadı'nın suç duyurusunda bulunmasına neden olan açıklamada, 17 Aralık tapelerine dikkat çekmiş, İstanbul'u baş temsilcisi Yasin El Kadı olan rant lobilerinin yönettiğini anlatmıştım' ifadesini kullanan Ağbaba, şunları kaydetti:

'Anlaşılıyor ki Yasin El Kadı sadece İstanbul'u yönetmekle kalmıyor, Türkiye'de hukuk sistemini de yönetiyor. Görüyoruz ki bu zat, iş tuttuğu Kaçak Saray sakini ile birlikte yargıyı yönlendirebiliyor ve yönetebiliyor. Cumhuriyet Halk Partisi milletvekillerinin başvurularında harekete geçmeyen AKP yargısı, rant lobisinin yöneticisi başvurduğunda jet hızıyla harekete geçerek, bir milletvekili hakkında fezleke hazırlayabiliyor. Savcı makul şüphe oluştuğuna karar vermiş. Makul şüpheli ilk milletvekili oldum sanırım. Bu duruma hiç şaşırmadım. 17-25 Aralık sonrasında tüm mevcut delillere rağmen aklanan ve yargı önüne çıkarılmayan Bakanlar varken, yargılanmayı ve hem de böyle bir talan ve gasp konusunu gündeme getirdiğim için hakkımda fezleke hazırlanmış olmasını onur sayarım.''RANT LOBİLERİNİN İPLİĞİNİ PAZARA ÇIKARMAYA DEVAM EDECEĞİZ'

Kamuya, halka ait olan bir avuç toprağı bile savunduklarını belirten Ağbaba, 'Yetim hakkını kimseye yedirmeyiz. Kaldı ki önce lojman yapılacak diye üstü örtülen sonra birileri rezidans yapsın AVM yapsın diye göz göre peşkeş çekilen bu araziyi savunmak boynumuzun borcu. Bu talan sürecinin peşini bırakmayacağız. Gözümüzü korkutamayacaklar. Rant lobilerinin ipliğini pazara çıkarmaya devam edeceğiz. Ne 17 Aralık operasyonunda ortaya tüm ayrıntılarıyla saçılan kirli rant lobisinin kapattırılmasına izin vereceğiz, ne de bu rant lobisinin iş tuttuğu siyasi temsilcilerin aklanmasına izin vereceğiz. Rant lobilerinin ipliğini pazara çıkarmaya devam edeceğiz' dedi.

(İHA)

 


Etiketler: Ağbaba  Dan  Fezleke  Açıklaması  Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER