ailesi kaybolan astsubayı bekliyor

AİLESİ KAYBOLAN ASTSUBAYI BEKLİYOR

Öncü karakolunda görev yapan Astsubay Özgür Ö.’nün Türkiye-Suriye sınırında bir kaçakçı grubunun tespit edilmesi üzerine sıfır noktasına gittiği ve havaya ateş açarak kaçakçıları Suriye hududuna kadar kovaladığı iddia edildi.

Tarih : 05 Ocak 2015, 14:51
Puan Ver : Ailesi Kaybolan Astsubayı Bekliyor(8/10)4


Suriye sınırında kaçakçıları kovalarken kaçırıldığı iddia edilen Balıkesirli Astsubay Özgür Ö.'nün yakınlarının endişeli bekleyişi sürüyor.

Öncü karakolunda görev yapan Astsubay Özgür Ö.'nün Türkiye-Suriye sınırında bir kaçakçı grubunun tespit edilmesi üzerine sıfır noktasına gittiği ve havaya ateş açarak kaçakçıları Suriye hududuna kadar kovaladığı iddia edildi.

Haber alınamayan Özgür Ö.'nün Balıkesir'in Dursunbey ilçesine bağlı Dada Mahallesi'nden olduğu belirtildi. Dada Mahallesi Muhtarı İhsan Dönmez, Astsubay Özgür'ün yıllar önce Dada'dan ayrıldığını söyledi. Dönmez, 'Kendisini biliriz. Kaçırıldığını duyduk, çok üzüldük. Allah sağ salim aramızda dönmesini, ailesine kavuşmasını nasip etsin' dedi.

Astsubay Özgür Ö.'nün geçen yıl Balıkesir'in Edremit ilçesinde görev yaptığı, Kilis'e tayinin çıkmasının ardından Edremit'ten ayrıldığı öğrenildi.

Ayrıca Astsubay Özgür Ö.'nün Balıkesir'de eczane sahibi olan kuzeni Fatma Nuran Örs, haberi duyduklarında inanamadıklarını ve çok üzüldüklerini söyledi. Özgür Ö.'nün evli ve 3 çocuk sahibi olduğunu ifade eden Kuzen Örs, 'Özgür'ün kuzeniyim. Kendisini en son yaz aylarının sonunda Kilis'e tayini çıktığı zaman gördüm. Veda etmek için ziyarete gelmişti. Şuanda ailece merak içindeyiz' dedi.

Özgür Astsubay'ın anne ve babasının da olayı öğrenince Kilis'e gittiği kaydedildi.

(İHA)

 


Etiketler: Ailesi  Kaybolan  Astsubayı  Bekliyor  Balıkesir  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER