ak parti önünde ilginç başvuru

AK PARTİ ÖNÜNDE İLGİNÇ BAŞVURU

7 Haziran 2015'te yapılacak 25. dönem milletvekili genel seçiminde aday olmak isteyen bürokratların istifa süresi dün mesai bitimi itibarıyla sona ermişti.

Tarih : 11 Şubat 2015, 14:09
Puan Ver : Ak Parti Önünde İlginç Başvuru(10/10)6


Kendisine destek veren Sünni ve Caferi imamı, Alevi dedesi, Roman ve Yörükler'in temsilcileriyle AK Parti Genel Merkezi önüne gelen Mustafa Caymaz, aday adayı olduğunu açıkladı.

7 Haziran 2015'te yapılacak 25. dönem milletvekili genel seçiminde aday olmak isteyen bürokratların istifa süresi dün mesai bitimi itibarıyla sona ermişti. Bugün de partilere milletvekili aday adaylığı başvuruları hız kazandı. AK Parti Ankara 2. Bölge Milletvekili aday adaylığını açıklayan Mustafa Caymaz, 'Talim ve Terbiye Kurulu'nca onaylı 16 ders kitabım var. Aynı zamanda Mehmet Akif Ersoy Anadolu İmam-Hatip Ortaokulu müdürüyken istifa ettim. Sanatçı yönüm de var. Bugün Türkiye'de 40'a yakın yerel televizyonda program yapıyorum. Dini içerikli konserler veriyorum, naatlarım bulunuyor' dedi.

Türkiye'de milli birlik, beraberlik ve kardeşliği uygulama adına Caferi imamı, Alevi dedesi ve müftüyü bir arada bulunduran projeler gerçekleştirdiğini anlatan Caymaz, 'Daha önce de aday adayıydım asla caymadım. AK Parti iktidar oldukça birliğimiz, dirliğimiz bozulmaz, Allah'ın izniyle geliyor Mustafa Caymaz' diye konuştu.'CUMHURBAŞKANIMIZA GÜL VEREN İNSANIM'

Milletvekilliği aday adaylığı için hazırlattığı broşürü tanıtan Caymaz, 'Broşürümüzde Osmanlıca Mustafa Caymaz yazıyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın fotoğrafı da var. Sayın Cumhurbaşkanımızı biz çok seviyoruz. 24. dönem milletvekilliği aday adaylığı döneminde, Kutlu Doğum'da o dönem Sayın Başbakanımızdı, onu ellerinden yakalayarak gül veren bir insandım. Başbakanlığı döneminde de çok seviyordum' ifadelerini kullandı.

Yoğun kar yağışına rağmen AK Parti Genel Merkezi önüne gelerek kendisine destek verenlere tek tek teşekkür eden Caymaz, Yörükleri temsilen gelen Hasan Şen'in duası eşliğinde milletvekili adaylık başvuru belgeleri ve formunu içeren dosyayla beraber parti genel merkezine girerek başvuru yaptı.

(İHA)

 
Etiketler: Ak  Parti  Önünde  İlginç  Başvuru  Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER