akdoğan'dan 'karikatür' tepkisi

AKDOĞAN'DAN 'KARİKATÜR' TEPKİSİ

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, sosyal paylaşım sitesi Twitter’daki hesabından takipçilerine, mizah dergisi Charlie Hebdo’ya bugünkü sayısında yer alan ve Hz. Muhammed’i konu alan karikatüre ilişkin açıklamalarda bulundu.

Tarih : 14 Ocak 2015, 18:33
Puan Ver : Akdoğan'dan 'karikatür' Tepkisi(5/10)1


Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, 'Dinlere saldırabilmekle övünen densizler İslamofobiyi kızıştırıyorlar. Bu zihniyet hangi aracı kullanırsa kullansın dünya barışına tehdittir' dedi.

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından takipçilerine, mizah dergisi Charlie Hebdo'ya bugünkü sayısında yer alan ve Hz. Muhammed'i konu alan karikatüre ilişkin açıklamalarda bulundu. Akdoğan, 'Paris saldırısını nasıl kınadıysak, Müslümanlara ve İslam sembollerine yönelik kışkırtma, saldırı ve tahkirleri de aynı şekilde lanetliyoruz. Yüce Peygamberimize atfen şekiller yayınlayarak Müslümanların kutsallarını hiçe sayanlar açık bir tahrik ve provokasyon içindedir. Toplumun değerlerini sorumsuzca hedef alanların içindeki kin/nefreti basın veya sanat formunda dışa vurması saldırganlığın vasfını değiştirmez. Dinlere saldırabilmekle övünen densizler İslamofobiyi kızıştırıyorlar. Bu zihniyet hangi aracı kullanırsa kullansın dünya barışına tehdittir' ifadelerini kullandı.

(İHA)

 


Etiketler: Akdoğan  Dan    Karikatür    Tepkisi  Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER