akrobat değil işçi !

AKROBAT DEĞİL İŞÇİ !

Giresun’da enerji nakil hatlarını yer altına alma çalışmaları kapsamında cadde ve sokaklarda bulunan elektrik direklerinin sökümü iş güvenliğini bir kaz daha gündeme getirdi.

Tarih : 19 Ocak 2015, 14:21
Puan Ver : Akrobat Değil İşçi !(5/10)1


Giresun'un Gemeilerçekeği Mahallesi'nde direğin tepesine çıkarak elektrik kablolarını söken işçi görenlerin yüreğini ağzına getirdi.

Giresun'da enerji nakil hatlarını yer altına alma çalışmaları kapsamında cadde ve sokaklarda bulunan elektrik direklerinin sökümü iş güvenliğini bir kaz daha gündeme getirdi. Gemilerçekeği Mahallesi'nde Tozlu sokak üzerindeki enerji nakil hatlarını yer altına alma çalışmaları sürerken, kablolarının sökümünü yapan taşeron firma görevlisinin tehlikeli görevi kameralara yansıdı. Ayaklarıyla tutunduğu direğin tepesinde elindeki demir makasıyla telleri kesen görevlinin adeta akrobat gibi çalışması ve zaman zaman direğin tepesinde elini beline koyarak rahat tavırlarla etrafı izlemesi yürekleri ağızlara getirdi. İşçinin tehlikeli vaziyetteki çalışmasını endişe ile izleyenler, işçinin işini herhangi bir kaza olmadan bitirmesiyle derin bir nefes aldı.

(İHA)

 


Etiketler: Akrobat  Değil  İşçi    Giresun  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER