aktay'dan 'paralel yapı' açıklaması

AKTAY'DAN 'PARALEL YAPI' AÇIKLAMASI

Memur-Sen Düzce İl Temsilciliği tarafından düzenlenen, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Yasin Aktay’ın konuşmacı olarak katıldığı 'Neye himmet, neye hizmet! Paralel yapının dünü, bugünü ve sonu' konferansı Düzce Müftlüğü konferans salonunda yapıldı.

Tarih : 04 Ocak 2015, 16:42
Puan Ver : Aktay'dan 'paralel Yapı' Açıklaması(7/10)3


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yasin Aktay, Memur-Sen Düzce İl Başkanlığı'nın düzenlediği konferansta 'paralel yapı' hakkında bilinmeyenleri anlattı. Paralel yapının tarihçesini anlatan Aktay, çarpıcı bilgiler verdi.

Memur-Sen Düzce İl Temsilciliği tarafından düzenlenen, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Yasin Aktay'ın konuşmacı olarak katıldığı 'Neye himmet, neye hizmet! Paralel yapının dünü, bugünü ve sonu' konferansı Düzce Müftlüğü konferans salonunda yapıldı. Konferansa Düzce Valisi Ali İhsan Su, Düzce Milletvekilleri İbrahim Korkmaz ve Fevai Arslan, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yurtman, Kamu Hastaneleri Genel Sekteteri Dr. Lütfü Çırakoğlu, İl Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci, Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, Gümüşova Belediye Başkanı Ahmet Azap, Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertan Taşlı, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mustafa Kayıkçı, MÜSİAD Düzce Şube Başkanı İsmail Çakmak, Düzce Baro Başkanı Ali Dilber, Bolu Memur Sen İl Başkanı Ahmet Koçak ile çok sayıda davetli katıldı.

17-25 Aralık operasyonlarının bir darbe girişimi olduğunu ifade eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Aktay, ''Hizmet' adıyla ortaya çıkan 'paralel yapı'nın, lideriyle, medyasıyla, en alttaki şakirdiyle bu işte seferber olarak yer aldığını' belirterek, 'Çok büyük bir güce kavuşmuşlardı ve bu gücün kendilerinden kaynaklandığı vehmine kapılmışlardı. Erdoğan'ın toplumun içselleştirmiş olduğu önemli bir değeri olduğunu anlamadılar. Erdoğan'a yanlış yaptıkları anda bütün toplum nezdinde itibar kaybedeceklerini hesaplayamadılar. Paralel yapı elli yıldır biriktirdiği bütün stratejik müktesebatını getirip büyük bir kumara yatırdı ve kaybetti. 17 Aralık girişimi bir tamahkar kumarbazın hikayesidir bir bakıma. Sadece kendi kaybetmedi, ona inananlara da kaybettirdi. Gelinen noktada kayıpların telafisi mümkün görünmüyor. Tekrar eski duruma avdet etmek mümkün değil' şeklinde konuştu.

Yasin Aktay şöyle devam etti: 'Paralel yapı Ergenekon'dan çok daha fazla organize ve Ergenekon'dan çok daha korkunç bir yapıdır. Ergenekon ile mücadeleye bu kadar canla başla katılmış olmaları Ergenekon ile rekabet etmelerinden kaynaklanıyor. Ergenekon'un elindeki imkanlara göz dikmiş, ‘o imkanlar bizim elimizde olsun, Türkiye'yi derin devlet tasavvurundan kurtarmak' gibi bir endişeleri ve hedefleri olmamış. Aksine Türkiye'nin o derin devletine yani hukuk tanımayan, tamamen örgütsel, illegal yapılara dayanan, devlete paralel çekmeye çalışan o yapılanmayı ve o yapılanmanın imkanlarına göz dikmiş aslında. Bunu bugün görüyoruz. Dünyanın her tarafından, ‘hizmet erleri' diye geçinen elemanların bugün hizmet ettikleri tek şey var; Türkiye'yi oraya buraya şikayet etmek. Uluslararası 160 okulun bulunduğu 160 ülkede hepsi birer medya organı gibi o ülkelerde Türkiye'yi şikayet etmekle meşguller. Okulların bulunduğu her ülkede bir iki internet sitesi, Arapça, İngilizce, Fransızca, Rusça ve bütün dillerden internet siteleri, televizyon yayınlarıyla Türkiye'de Recep Tayyip Erdoğan'ın diktatör olduğunu, artık Türkiye'nin demokrasi yolundan dönmüş olduğunu ve Türkiye'de diktatörlüğün geçerli olduğunu ispatlamaya çalışmakla meşguller.'

Paralel yapının toplum nezdindeki tüm olumlu kanaatlerini kaybettiklerini, buna rağmen kendilerini hala çok iyi ve çok üstün görerek durumu atlatmaya çalıştıklarını ifade eden, Aktay, 'Hocaefendileri onlara çok güçlü bir telkinle motivasyona çalışıyor. Onlar da her şeye gözlerini kapatmışlar ve dünyaya Hocaefendilerinin açtığı pencereden bakıyorlar. Kimseyi artık bu hareketin İslam'a, insanlığa veya herhangi bir iyi amaca hizmet hareketi olduğuna inandırmaları mümkün değil' dedi.

Aktay, konuşmasının sonunda millet iradesine savaş açan tüm yapılarla bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da mücadelenin devam edeceğini belirtti. Konferansın sonunda Memur-Sen Düzce İl Temsilcisi Orhan Kılıç Yasin Aktay'a bir tablo hediye etti.

 


Etiketler: Aktay  Dan    Paralel  Yapı    Açıklaması  Düzce  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER