Aliyev Türkiye'ye geliyor

ALİYEV TÜRKİYE'YE GELİYOR

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Aliyev’in 15 ocak 2015 tarihinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın davetine icabetle resmi bir ziyaret gerçekleştireceği kaydedildi.

Tarih : 13 Ocak 2015, 12:30
Puan Ver : Aliyev Türkiye'ye Geliyor(6/10)2


Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın davetlisi olarak Ankara'ya resmi bir ziyaret gerçekleştirecek.

Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Aliyev'in 15 ocak 2015 tarihinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın davetine icabetle resmi bir ziyaret gerçekleştireceği kaydedildi.

Söz konusu ziyaret vesilesiyle, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'in eşbaşkanlıklarında Türkiye-Azerbaycan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi (YDSK) IV. Toplantısının da düzenleneceği belirtilerek şöyle denildi:

'Ziyaret sırasında gerçekleştirilecek görüşmeler ve YDSK IV. Toplantısı çerçevesinde yapılacak ortak çalışmalar, dost ve kardeş iki ülke arasındaki ikili ilişkilerin ve işbirliğinin kapsamlı bir şekilde ele alınmasına, daha da ileriye taşınmasına imkan sağlayacaktır. Görüşmelerde ayrıca, iki ülkeyi ilgilendiren bölgesel ve uluslararası gelişmeler hakkında görüş alış verişinde bulunulacaktır.'

(İHA)

 


Etiketler: Aliyev  Türkiye  Ye  Geliyor  Bakü  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER