alman elçisi kurz mardin'de

ALMAN ELÇİSİ KURZ MARDİN'DE

Almanya Federal Cumhuriyeti Ankara Elçisi Thomas Kurz, Siyasi İşlerden Sorumlu Baş Katip Wenke Dagyap ve Siyasi Danışmanı Kamuran Kayhan ile birlikte bazı ziyaretler gerçekleştirmek ve temaslarda bulunmak üzere Mardin’e geldi.

Tarih : 18 Şubat 2015, 23:33
Puan Ver : Alman Elçisi Kurz Mardin'de(10/10)6


Almanya Federal Cumhuriyeti Ankara Elçisi Dr. Thomas Kurz, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Mardin'e geldi.

Almanya Federal Cumhuriyeti Ankara Elçisi Thomas Kurz, Siyasi İşlerden Sorumlu Baş Katip Wenke Dagyap ve Siyasi Danışmanı Kamuran Kayhan ile birlikte bazı ziyaretler gerçekleştirmek ve temaslarda bulunmak üzere Mardin'e geldi. Kurz, Mardin Büyükşehir Belediyesi ile Meydanbaşı Çok Amaçlı Toplum Merkezi'ni ziyaret etti.

Meydanbaşı ÇATOM sorumlusu Leyla Gün ve kurs hocası Çetin Batur'dan 15 kadının eğitim gördüğü atölye hakkında bilgi alan Kurz, Türkiye'nin ekonomik gelişmelerinin ne kadar etkin bir şekilde artığını belirgin bir şekilde müşahede etme imkanı bulduklarını söyledi. Bölgede çeşitli ziyaretlerde ve temaslarda bulunduklarını kaydeden Kurz, bu ziyaretlerde çözüm sürecinin getirdiği olumlu havayı gördüklerini belirtti. Kurz, “Bölgeyi ilk ziyaretim değil ama daha önce de geçtiğimiz zaman zarfında ortamın bir daha sakin olduğunu görüyoruz. Özellikle silahların patlamaması insanlara daha fazla bir şekilde rahatlık veriyor. Bu gerçekten çok önemli bir şekilde ortaya çıkmış durumda. Buradaki bizim gezilerimizin de amaçlarımızdan bir tanesi de bu konuda ki özellikle siyasilerin ve toplumun bakış açısı tespit etmek ve yerinde görmek” dedi.

Kurz, daha sonra Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Februniye Akyol Akay ve Ahmet Türk'ü ziyaret etti. Ziyaretin ardından Elçi Kurz ve beraberindekiler, Midyat ilçesine geçerek temaslarını sürdürecek.

(İHA)

 


Etiketler: Alman  Elçisi  Kurz  Mardin  De  Mardin  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER