Almanya bu raporu konuşuyor !

ALMANYA BU RAPORU KONUŞUYOR !

Haberde, radikal İslamcıların Almanya’daki tren istasyonlarına ve Batının İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar Hareketi’nin (Pegida) düzenlediği gösterilere saldırı yapabilecekleri ifade edildi.

Tarih : 17 Ocak 2015, 13:54
Puan Ver : Almanya Bu Raporu Konuşuyor !(5/10)1


Alman haber dergisi Der Spiegel'in yabancı istihbarat servisinin bilgilerine dayanarak yayınladığı özel haber, ülkede terör korkusunu arttırdı.

Haberde, radikal İslamcıların Almanya'daki tren istasyonlarına ve Batının İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar Hareketi'nin (Pegida) düzenlediği gösterilere saldırı yapabilecekleri ifade edildi. Haberde, saldırıların hedefinde Berlin Tren İstasyonu ve Pegida'nın Dresden mitingleri olduğu belirtildi. Paris'te saldırı düzenleyen Kouachi kardeşler ile Almanya'daki radikal İslamcıların dolaylı bir bağlantı içinde olduğuna da dikkat çekildi. Haberde istihbarat bilgisinin uluslararası terör örgütlerinin iletişim bilgilerinden elde edildiği belirtildi.

Paris saldırısının ardından halkın kalabalık olduğu yerlerde emniyet tedbirlerinin arttırıldığını belirten Alman İçişleri Bakanlığı, gelen istihbaratlara ihtiyatla yaklaştıklarını ancak önlem almaktan da geri kalmadıklarını açıkladı.

(İHA)

 


Etiketler: Almanya  Bu  Raporu  Konuşuyor    Berlin  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER