Almanya 'Pegida'ya hayır' dedi

ALMANYA 'PEGİDA'YA HAYIR' DEDİ

Paris’te yaşanan terör eylemlerini kullanarak taraftar toplamaya çalışan Batı’nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar Pegida oluşumunu umduğunu bulamadı.

Tarih : 13 Ocak 2015, 11:54
Puan Ver : Almanya 'pegida'ya Hayır' Dedi(8/10)4


Dün gece Almanya'nın farklı şehirlerinde düzenlenen Batı'nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar Pegida mitinglerine iştirak edenlerin sayısı 25 bini bulurken “No Pegida” diyerek karşı protesto yürüyüşlerine katılanların sayısının 104 bini bulduğu açıklandı.

Paris'te yaşanan terör eylemlerini kullanarak taraftar toplamaya çalışan Batı'nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar Pegida oluşumunu umduğunu bulamadı. Dresden'de Pegida eylemine yaklaşık 25 bin kişi katılırken, Pegida'ya karşı son bir haftadır yapılan eylemlere Leipzig'den 30 bin, Münih'ten 20 bin, Hannover'den 19 bin, Berlin'den 4 bin, Dresden'den ise 35 bin kişi katıldı. Pegida'ya karşı yapılan eylemlerde Almanya'nın dünyaya açık bir ülke olduğu, çok renkliliğin Almanya için bir zenginlik olduğu vurgusu yapıldı.

Öte yandan, Alman siyasiler de Pegida konusunda söylemlerini sertleştirerek, Pegida'nin Almanya'nın imajına zarar verdiğini belirtti.

(İHA)

 


Etiketler: Almanya    Pegida  Ya  Hayır    Dedi  Berlin  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER