Almanya'dan Yunanistan'a iyi haber var

ALMANYA'DAN YUNANİSTAN'A İYİ HABER VAR

Almanya Federal Meclisi, bugün Yunanistan için uygulanan mali yardımın 4 ay uzatılmasına yönelik tasarıyı oylamak için toplandı.

Tarih : 27 Şubat 2015, 16:18
Puan Ver : Almanya'dan Yunanistan'a İyi Haber Var(5/10)1


Almanya Federal Meclisi, Yunanistan için uygulanan mali programın 4 ay uzatılmasına yönelik tasarıyı oylayarak kabul etti.

Almanya Federal Meclisi, bugün Yunanistan için uygulanan mali yardımın 4 ay uzatılmasına yönelik tasarıyı oylamak için toplandı. 631 üyesi bulunan Federal Meclis'in 587 üyesinin katıldığı oylamada, 542 milletvekili evet, 32 milletvekili red oyu kullanırken, 12 milletvekili de çekimser kaldı. Maliye Bakanı Wolfgang Schäuble, oylama öncesinde Yunanistan'ın kendi kaderine terk edilmemesi uyarısında bulunarak, 'Almanya, Avrupa'nın birliği sağlandığı ve birlikte dayanışma içinde olduğumuz sürece bir geleceğe sahip olacaktır' dedi.

Federal Meclis tarafından bugün gerçekleştirilen oylama, Yunanistan'a 2010 yılında verilen 240 milyar euronun taksitler halinde ödenmesine devam edilmesini kapsıyordu. Yunanistan'daki yeni hükümete daha önce bildirilen kriterlere uyması yönünde 4 aylık bir süre verilerek şans tanınmış oldu.

(İHA)

 


Etiketler: Almanya  Dan  Yunanistan  A  İyi  Haber  Var  Berlin  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER