almanya'nın önemine dikkat çekti

ALMANYA'NIN ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKTİ

Beşiktaş Ortaköy’de bulunan Avrupa Birliği Bakanlığı İstanbul Çalışma Ofisi’nde gerçekleştirilen toplantıya Bozkır ve Roth’un yanı sıra, Almanya Ankara Büyükelçisi Eberhard Pohl ve Türk-Alman Dostluk Grubu Başkanı Milletvekili Michaela Münteferring de katıldı.

Tarih : 13 Şubat 2015, 14:18
Puan Ver : Almanya'nın Önemine Dikkat Çekti(6/10)2


AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Almanya AB İlişkilerinden Sorumlu Devlet Bakanı Michael Roth ile bir araya geldi. Avrupa Birliği Bakanlığı İstanbul Çalışma Ofisi'nde gerçekleşen görüşmede Bozkır “Almanya, bizim Avrupa birliği sürecinde en önemli ülkelerden bir tanesidir“ dedi.

Beşiktaş Ortaköy'de bulunan Avrupa Birliği Bakanlığı İstanbul Çalışma Ofisi'nde gerçekleştirilen toplantıya Bozkır ve Roth'un yanı sıra, Almanya Ankara Büyükelçisi Eberhard Pohl ve Türk-Alman Dostluk Grubu Başkanı Milletvekili Michaela Münteferring de katıldı.

Toplantı öncesi kısa bir konuşma yapan Bakan Bozkır, Almanya'nın Türkiye'nin AB sürecindeki önemli ülkelerden biri olduğunu belirterek, 'AB müzakerelerinin başlaması için de Almanya'nın çok büyük desteği olmuştur. Önümüzdeki dönemde de AB sürecindeki ilerlememizin Almanya ile olan işbirliğimizin geliştirilmesine bağlı olduğunu düşünüyoruz. Bu gün hem içinde bulunduğumuz noktayı hem de önümüzdeki dönemde yapacaklarımızı sayın AB bakanı ile görüşeceğiz. Berlin'de ki ziyaretim sırasında kendisi beni çok güzel ağırlamıştı ve inşallah kendisinin misafirperverliğini mukabele etme imkanını bulacağım” dedi.

Almanya AB İlişkilerinden Sorumlu Devlet Bakanı Michael Roth ise, Türkiye'de bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek, 'Türkiye Almanya'nın çok değerli bir müttefiki ve iyi bir dostudur. Bizde AB'ye bağlı bir ülke olarak Türkiye'yi ziyaret etmekten mutluluk duyuyoruz. Burada Türkiye'nin müzakere sürecinde yeni şanslarını değerlendireceğiz. Bildiğiniz gibi Türkiye ile Almanya arasındaki dostluk çok derindir. Sorunları çözmede karşılıklı konuşma iyi olmuştur. İstanbul gibi güzel bir şehir'de olmaktan mutluluk duyuyorum” şeklinde konuştu.

Yapılan açıklamalarının ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti.

Toplantının ardından Bakan Bozkır, Alman mevkidaşı Roth ile birlikte çalışma yemeğinin düzenleneceği Restorana yürüyerek gitti. İki bakan Ortaköy Cami ve Boğaz Köprüsü önünde basın mensuplarına poz verdi.

(İHA)

 


Etiketler: Almanya  Nın  Önemine  Dikkat  Çekti  Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER