anayasa mahkemesi'nin önü karıştı

ANAYASA MAHKEMESİ'NİN ÖNÜ KARIŞTI

Özgürlük Demokrasi Platformu adı altında bir araya gelen bir grup, Anayasa Mahkemesi (AYM) önünde toplanıp mahkeme başkanlığına bireysel dilekçelerini sundu.

Tarih : 05 Ocak 2015, 13:24
Puan Ver : Anayasa Mahkemesi'nin Önü Karıştı(5/10)1


Anayasa Mahkemesi'ne dershanelerin kapatılmaması için dilekçe veren grubun dağılmaması üzerine, güvenlik güçleri tazyikli su ve biber gazı sıkarak müdahale etti.

Özgürlük Demokrasi Platformu adı altında bir araya gelen bir grup, Anayasa Mahkemesi (AYM) önünde toplanıp mahkeme başkanlığına bireysel dilekçelerini sundu. Anayasa Mahkemesi önünde çevik kuvvet ekipleri geniş güvenlik önlemi aldı. Anayasa Mahkemesi önünde açıklama yapmak isteyen gruptan, güvenlik güçleri dağılmasını istedi. Buna rağmen dağılmak istemeyen gruba, güvenlik güçleri tazyikli su ve biber gazı sıkarak müdahale etti.ASTIM HASTASI FENALAŞTI

Anayasa Mahkemesi önünde açıklama yapmak isteyen gruba, güvenlik güçleri anons yaparak dağılmalarını istedi. Grubun dağılmak istememesi üzerine güvenlik güçleri tazyikli su ve biber gazı sıkarak müdahale etti. Biber gazlı müdahale sırasında ‘astım' hastası olduğu anlaşılan bir vatandaş rahatsızlanarak ambulansla hastaneye kaldırıldı.

(İHA)

 


Etiketler: Anayasa  Mahkemesi  Nin  Önü  Karıştı  Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER