ANKARA'NIN YENİ VALİSİ KOLTUĞUNA OTURDU


ANKARA'NIN YENİ VALİSİ KOLTUĞUNA OTURDU
Tarih : 22 Nisan 2015, 17:21
Puan Ver : Ankara'nın Yeni Valisi Koltuğuna Oturdu(7/10)3


Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla koltuğunu Sincan Koç İlkokulu öğrencisi Kayra Sarı'ya bıraktı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve TBMM'nin açılışının 95. yılı dolayısıyla İl Milli Eğitim Müdürü, öğretmen ve öğrencilerden oluşan bir heyet, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar'ı makamında ziyaret etti. Vali Kılıçlar, ziyarette makam koltuğunu Sincan Koç İlkokulu öğrencisi Kayra Sarı'ya devretti. Vali Kılıçlar, makamını Kayra'ya teslim etmekten büyük bir mutluluk duyduğunu belirtti. 'Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın ve gençlerimizin iyi yetişmesinin memnuniyet verici' diyen Kılıçlar, 'Çocuklarımızın her geçen gün daha da iyi yetiştiğini görmek, geleceğe dair umutlarımızı güçlendiriyor. Çocuklarımız, hepimizin ortak umudu ve geleceğidir. Bu vesileyle çocuklarımızı yetiştiren anne ve babalara, öğretmenlere teşekkür ederim. Hayatımıza anlam katan tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun' dedi.YENİ VALİDEN İLK AÇIKLAMA

Kılıçlar'ın makam koltuğunu devrettiği Kayra ise, çok mutlu olduğunu söyleyerek, '23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 95. yılını kutladığımız bu anlamlı günde sizlerle birlikte olduğum için son derece mutlu ve gururluyum. Bugünün küçüklerini, yarının büyükleri olarak gören siz değerli büyüklerimize ve Valimize, bizlere bu fırsatı verdiği için çok teşekkür ediyorum. Öğrenci arkadaşlarımı ve tüm çocukları temsilen bulunduğum bu makamda olmaktan gurur duyuyorum. Güzel ülkemdeki tüm çocukların bayramını kutluyorum. Herkese sevgilerimi sunuyorum' diye konuştu.

Vali koltuğuna daha sonra diğer öğrenciler de sırayla oturarak Vali Kılıçlar ile hatıra fotoğrafı çektirdi. Törene katılan çocuklar ve öğretmenlerle bir süre sohbet eden Vali Kılıçlar, çocuklara Valilik binasında Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 27 Aralık 1919 Cumartesi günü Ankara'ya gelişinde ziyaret ettiği ve bir süre çalışma odası olarak kullandığı Atatürk Odası'nı gezdirdi. Vali Kılıçlar, ziyaretin sonunda birlikte fotoğraf çektirdiği çocuklara okul çantası hediye etti.

(iha)

 


Etiketler: Ankara  Nın  Yeni  Valisi  Koltuğuna  Oturdu  Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER