anneyi elektrik çarpınca ölümden döndüler

ANNEYİ ELEKTRİK ÇARPINCA ÖLÜMDEN DÖNDÜLER

Evini su bastığında uykuda olan Demirtan ailesi üyelerinden anne Müesser Demirtan’ı elektrik çarpması, büyük bir faciayı önledi.

Tarih : 13 Ocak 2015, 11:48
Puan Ver : Anneyi Elektrik Çarpınca Ölümden Döndüler(6/10)2


Antalya'nın Kemer ilçesinde 2 gündür aralıksız süren sağanak yağış ve fırtına, bir ailenin facianın eşiğinden dönmesine sebep oldu. Evini su bastığında uykuda olan Demirtan ailesi üyelerinden anne Müesser Demirtan'ı elektrik çarpması, büyük bir faciayı önledi.

İlçede elektrik arızaları ve kesintileri devam ederken, bazı mahallelerde su baskınları yaşandı. Beldibi Mahallesi'nde 3 kişilik ailenin yaşadığı ev sular altında kaldı. Polis ekipleri yağmur ve rüzgar yüzünden Kemer-Antalya yolu üzerine dağlardan düşen kayaları toplamaya çalıştı. Beldibi Mahallesi Atatürk Caddesi 4020 Sokakta bulunan bir evde yaşayan 3 kişilik Demirtan ailesinin evini su bastı. Su baskını olduğunda uykuda olan aile üyelerinden anne Müesser Demirtan'ın eli suyla temas ettiği sırada yanı başında bulunan elektrik prizi nedeniyle kendisini elektrik çarptı. Panikle uyanan Müesser Demirtan, hemen kocası Polat Demirtan ve kızını uyandırarak dışarıya çıkardı. 112 acil servis ve itfaiyeyi arayan Polat Demirtan, 'Elektrik işleriyle uğraştığım için eve kaçak akım rölesi taktırdım. Bunun sayesinde eşim elektriğe çarpıldığında kaçak akım rölesi devreye girince elektrik kesildi. Böylece ailemiz faciadan döndü. Evde bulunan bütün eşyalar kullanılmaz hale geldi” dedi.

Elektrik rölesi sayesinde hayatta kaldığını ifade eden Müesser Demirtan ise 'Yerde yatıyordum. Elim suyun içine girince titreme hissettim ve uyandım. Bir baktım ki evi su basmış. Hemen eşim ve kızımı uyandırarak dışarıya çıktık. Eşim hemen 112 acil servisi ve itfaiyeyi aradı. Evde bulunan kaçak akım rölesi sayesinde hayattayız. Bütün elektronik eşyalarımız, yatak, yastık ne varsa hepsi sular altında kaldı” şeklinde konuştu.

Su baskını yaşanan eve ilk olarak Antalya Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekibi gelerek, Müesser Demirtan ve 8 yaşındaki kızları Büşra'yı alıp, akrabalarının yanına götürdü.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 4. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Kaş ile Anamur arasında bulunan ilçelerde fırtına beklendiği belirtilerek, rüzgarın hızının 8-10 kuvvetinde (80-105 km/saat) olacağı konusunda uyarılarda bulundu. Fırtınanın oluşturacağı olumsuz şartlara karşı başta denizci ve balıkçıları olmak üzere vatandaşların tedbirli olmaları konusunda uyardı. Açıklamada. metrekareye 200 kilogram yağış beklendiği bildirildi.

(İHA)

 


Etiketler: Anneyi  Elektrik  Çarpınca  Ölümden  Döndüler  Antalya  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER