antikaları getirin, iki katını ödeyeyim

ANTİKALARI GETİRİN, İKİ KATINI ÖDEYEYİM

Edinilen bilgiye göre, merkez Osmangazi ilçesi Hürriyet Mahallesi’nde antikacılık yapan Murat Seren (45), 14 Ocak Çarşamba günü bir müşterisinin malzemelerine bakmak için çıktığı üst katın dağınık olduğu gördü.

Tarih : 16 Ocak 2015, 09:39
Puan Ver : Antikaları Getirin, İki Katını Ödeyeyim(5/10)1


Bursa'da bir antikacı, dükkanındaki 100 yıllık antikaları çalan hırsızlara seslenerek, hırsızların çaldıkları malzemeleri geri getirmeleri halinde, piyasa değeri 35 bin lirayı bulan antikalara 70 bin lira vereceğini söyledi.

Edinilen bilgiye göre, merkez Osmangazi ilçesi Hürriyet Mahallesi'nde antikacılık yapan Murat Seren (45), 14 Ocak Çarşamba günü bir müşterisinin malzemelerine bakmak için çıktığı üst katın dağınık olduğu gördü. Balkon kapısının açık olmasından dolayı dükkanına hırsız girdiğini fark eden Seren, 155 polis ihbar hattını arayarak müracaatta bulundu. Olay yerine gelen polis ekipleri, iş yerinde parmak izi çalışması yaptı. Seren, ekiplere yaklaşık 35 bin lira zararı olduğunu ifade etti.'EŞYALARIMI GERİ GETİRENİ ÖDÜLLENDİRECEĞİM'

Hırsızlara çağrıda bulunan Murat Seren, “Bu antikalar benim ecdadımdan kalma ve maneviyatı çok yüksek. Bu eşyaları hiçbir şekilde demir yığını olarak görmesinler. Bu eşyaların bana getirilmesi durumunda o kişileri ödüllendirmek istiyorum. Bu kadar manevi değeri yüksek olan antikaların iki katını o kişilere vermek istiyorum. Zararım 35 bin lira ama manevi yönden paha biçilemez. Çalınan eşyalar arasında 15 bin liralık kendi hususi eşyam mevcut. Ben bunları bir daha yerine getiremem. Bunlar yerine tekrar konulacak eşyalar değil. Bu eşyaları getirene 2 katı fiyat teklif edeceğim” diye konuştu.

Polisin olayla ilgili tahkikatı sürüyor.

(İHA)

 


Etiketler: Antikaları  Getirin  İki  Katını  Ödeyeyim  Bursa  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER