arınç'tan cemalettin torun'a övgü

ARINÇ'TAN CEMALETTİN TORUN'A ÖVGÜ

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, yapılan istişareler sonucu İl Başkan Adayı’nın Cemalettin Torun olduğunu belirterek, 'Cemalettin Torun arkadışımız 30 Mart ve 10 Ağustos’ta iki yıldızı taktı, üç yıldızı bile az görenler var.

Tarih : 09 Ocak 2015, 12:42
Puan Ver : Arınç'tan Cemalettin Torun'a Övgü(8/10)4


Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, yapılan istişareler sonucu İl Başkan Adayı'nın Cemalettin Torun olduğunu belirterek, 'Cemalettin Torun arkadışımız 30 Mart ve 10 Ağustos'ta iki yıldızı taktı, üç yıldızı bile az görenler var. Herkes aday olabilir. Divan kurulduktan sonra bile adaylığını bildirebilir. Silah zoruyla önleyecek güç niyetimiz yok' dedi.

Bursa İl Başkanlığı'nda basın toplantısı düzenleyen Bülent Arınç, yarın yapılacak kongre için Cemalettin Torun isminde birleşildiğini kaydetti. Fazilet Partisi'nde tek aday talebine rağmen Abdullah Gül'ün Recai Kutan ile birlikte aday olarak ortaya çıktığını, kendisinin de rekabetten yana olduğunu anlatan Arınç, 'O zamanki şartlar ile şimdi farklı. Biz istişare yaptık. İstişare mekanizmasında arkadaşlarımızın ittifakının nerede olacağını görmemizde fayda var. Kimsenin kimsenin ellerini tutmak, ağzını kapatmak gibi niyetimiz yok. İstişareyle verdiğimiz karar. Bu ölçüde yaptık, bazı yerlerde ikinci aday arkadaşlar çıktı. Onlar da seçime girdiler. 3 yıl önce yaptığımız il başkanlığı seçiminde eski bir milletvekili arkadışımız adaylığını koydu. Bağırmadık, çağırmadık. Yanlış yapıyorsun bile demedik. Kongrede elimizi sıktı, hayırlı olsun dedik. İl kongresine yapacağımız basitti. Cemalettin Torun birkaç dönemdir yer almış en sonunda başkanlıkta aylarca görev yapmış. Üzerinde iki yıldız var, 30 Mart ve 10 Ağustos seçimlerinden başarıyla çıkmış. Bırakın da üçüncü yıldızı taksın kardeşim. Başkan için üç yıldızı bile az görenler var. Kime sorduysak olumlu cevap aldık. Belediye başkanları, ilçe başkanları, kanaat önderleri Cemalletin beyi istedi. Genel merkezimiz kendi usulleriyle çalıştı, 'Cemalettin Torun göreve devam edebilir, başarılıdır, kendisini seviyor takdir ediyoruz' dediler' diye konuştu.

'Ben de varım, ben böyle bir usul tanımıyorum, demokrasi var, siyasi partiler kanunu var' diyen varsa gel seni alnından öpeyim' diyen Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü: 'Elbette delegemiz en doğrusuna karar verir. kızmayız. Kaşımızı bile kaldırmayız. Yüksek sesle öksürmeyiz. Gel niyetin varsa bütün bu çalışmalardan sonra il başkanı adayıyım diyorsanız buna kapılar açık. Yarın kongrede herkes bu konuda kimin nasıl karar verdiğini görecektir. Ben bu tavsiye kararına rağmen adaylığını koyan ve seçilen bir teşkilatın feshedilmesine 40 yıllık siyasi hayatım boşunca karşı çıktım. Delege ne karar vermişse kongrede onun arkasında oluruz. Ben burada olduğum sürece fesih yöntemi ile ortadan kaldırmak olmayacaktır. Şık ve doğru olmaz. Buna rağmen 'ben varım' diyen varsa ben de varım. Yarın kongrede görüşürüz. İnşallah başarılı olacağız. Cemalettin Torun beyin temsil kabiliyeti yüksek. Teşkilatlar ve belediye başkanlarınca seviliyor. Biz arkadaşımızdan memnunuz, partimizi güzel temsil ediyor, ciddiyet ve muhakemesi var. Söylenenleri herkes dinleyecek durumda. Bursa'ya bu yakışır durumda dediler. Biz onu bulabildik. Yarın büyük bir birlik ve ciddiyetle sevinçle kongremizi yapacağız. Yeni teşkil edilen kurullar görevlerine başlayacak. İlçe kongreleri bitti. il kongrelerimiz de bitiyor'

Arınç, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yarınki kongreye katılıp katılmayacağının doktorların vereceği karara göre netleşeceğini sözlerine ekledi.

(İHA)

 


Etiketler: Arınç  Tan  Cemalettin  Torun  A  Övgü  Bursa  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER