Artık maç öncesi hakemler ile...

ARTIK MAÇ ÖNCESİ HAKEMLER İLE...

TFF aldığı kararla, Futbol Disiplin Talimatı’nın 36. maddesinde değişiklikler yaptı.

Tarih : 16 Şubat 2015, 11:54
Puan Ver : Artık Maç Öncesi Hakemler İle...(6/10)2


Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Futbol Disiplin Talimatı'nda değişiklikler yaptı. TFF, futbolcuların ve kulüp yöneticilerinin karşılaşmalar öncesi müsabaka hakemleri ile irtibat kurmalarını yasakladı.

TFF aldığı kararla, Futbol Disiplin Talimatı'nın 36. maddesinde değişiklikler yaptı. Yapılan açıklamaya göre, futbolcuların, kulüp yöneticilerinin, görevlilerinin ve diğer kişilerin her türlü iletişim araçları, sosyal medya, her türlü basın yayın organı ve sair şekilde müsabaka hakemleri ile sportmenliğe veya spor ahlakına aykırı olarak irtibat kurmaları yasaklandı. Ayrıca, kendisi ile irtibat kurulan başta hakem, gözlemci, temsilci, saha komiserleri olmak üzere müsabaka görevlilerine, bu durumu derhal TFF'ye bildirme yükümlülüğü getirildi.

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Fenerbahçe maçı öncesi müsabakanın hakemi Bülent Yıldırım'ı telefonla aramış ve spor camiasında büyük yankı uyandırmıştı. Hacıosmanoğlu olay sonrası Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edilmiş ve 180 gün hak mahrumiyeti ile 210 bin lira para cezası almıştı.

(İHA)

 


Etiketler: Artık  Maç  Öncesi  Hakemler  İle  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER