astronot kıyafetiyle ilk adımlarını attı

ASTRONOT KIYAFETİYLE İLK ADIMLARINI ATTI

İngiltere’de engelli bir şekilde dünyaya gelen Georgie Craig, NASA astronotlarının kıyafetlerinden esinlenilerek hazırlanan özel bir kıyafetle yapılan tedavinin ardından art arda 11 adım atmayı başardı.

Tarih : 06 Ocak 2015, 12:36
Puan Ver : Astronot Kıyafetiyle İlk Adımlarını Attı(6/10)2


İngiltere'de yaşayan 3 yaşındaki doğuştan engelli Georgie Craig, NASA astronotları için hazırlanan kıyafetlerden esinlenilerek tasarlanan özel giysi sayesinde adım atmayı başardı.

İngiltere'de engelli bir şekilde dünyaya gelen Georgie Craig, NASA astronotlarının kıyafetlerinden esinlenilerek hazırlanan özel bir kıyafetle yapılan tedavinin ardından art arda 11 adım atmayı başardı. Amatör kamera tarafından kaydedilen görüntülerde, Georgie'nin oldukça kısa bir süre destek almadan anne ve babasına doğru yürüdüğü görüldü. Georgie'nin, tedavisi boyunca NASA astronotlarının kasları onaran ve omuriliğin dik durmasını sağlayan kıyafetlerinden esinlenilerek hazırlanan “Therasuit” adlı kıyafet giydiği bildirildi.

Georgie'nin annesi, oğlunun yürüyebileceğini öğrendiği anda inanamadığını belirterek, “Terapi aşamaları işkence gibiydi ve Georgie, maraton koşmakla aynı zorlukta olan özel bir kıyafet giyiniyordu. Oğlumuza daha iyi bir hayat vermek istedik” dedi.

(İHA)

 


Etiketler: Astronot  Kıyafetiyle  İlk  Adımlarını  Attı  Londra  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER