astubayın evinde bayram var

ASTUBAYIN EVİNDE BAYRAM VAR

Kilis’in Yavuzlu köyü Ardıçlı mezrasında bulunan Öncü Hudut Karakolu Komutanı Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Özgür ֒nün MİT tarafından Türkiye’ye getirilmesi, ailesi ve meslektaşları tarafından sevinçle karşılandı.

Tarih : 05 Ocak 2015, 20:54
Puan Ver : Astubayın Evinde Bayram Var(7.7/10)6


Kilis'in Yavuzlu köyü Ardıçlı mezrasında bulunan Öncü Hudut Karakolu Komutanı Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Özgür Ö'nün MİT tarafından Türkiye'ye getirilmesi, ailesi ve meslektaşları tarafından sevinçle karşılandı.

Edinilen bilgiye göre, 1 Ocak saat 18.30 sıralarında bir grup kaçakçının Suriye'den Türkiye'ye giriş yapmak için girişimde bulunması nedeniyle G3 piyade tüfeği ve beylik tabancasıyla kaçakçıların peşinden giden ve kaybolan Öncü Hudut Karakolu Komutanı Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Özgür Ö.. 5 gün sonra Milli İstihbarat Teşkilatı (MİD) tarafından Suriye'den alınarak Türkiye'ye getirildi. Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Özgür Ö'nin ikamet ettiği Mehmet Sanlı Mahallesi'ndeki askeri lojmandan ailesinin ayrıldığı öğrenildi. Özgür Ö'nin Gaziantep 5'inci Zırhlı Tugay'ına götürüldüğü, orada ailesi ile bir araya geleceği, yarın da Askeri Savcıya ifade vereceği öğrenildi. Başbakan Ahmet Davutoğlu, Genelkurmay Başkanı Necdet Özel ile Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar'ın astsubay Özgür Ö. İle telefonla görüştüğü geçmiş olsun dileklerini ilettikleri ifade edildi.

(İHA)

 


Etiketler: Astubayın  Evinde  Bayram  Var  Kilis  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER