ATATÜRK DETAYINA DİKKAT !


ATATÜRK DETAYINA DİKKAT !
Tarih : 19 Ocak 2015, 15:51
Puan Ver : Atatürk Detayına Dikkat !(10/10)6


Türkiye'nin halkoyuyla seçilen ilk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Bakanlar Kurulu'na başkanlık ediyor. Toplantının yapıldığı salona 1936 yılında ünlü Türk ressam İbrahim Çallı tarafından 1936 yılında yapılan Atatürk portresi asıldı.

Bakanlar Kurulu, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda toplandı. Başbakan Ahmet Davutoğlu ve toplantıya katılan bakanlar, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın 3 nolu kapısından giriş yaptı. Toplantının yapıldığı salona, Atatürk portresinin asıldığı gözlendi. Aynı salonda yapılan son Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısında Atatürk portresinin olmaması eleştirilere neden olmuştu. Cumhurbaşkanlığı kaynakları, 'çalışmaların devam ettiğini ve portrenin en kısa sürede asılacağını' ifade etmişti. Salona asılan Atatürk portresinin 1936 yılında ünlü Türk ressam İbrahim Çallı tarafından yapıldığı bildirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığındaki toplantıda, bakanlar da çeşitli başlıklar altında sunum yapacak. Buna göre Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ekonomi, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan çözüm süreci, İçişleri Bakanı Efkan Ala güvenlik, asayiş ve paralel yapıyla mücadele, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Suriye ve Irak'taki gelişmeler, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ithalat ve ihracat rakamları, Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır da Avrupa Birliği ile ilişkiler konularında sunum yapacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlık yaptığı Bakanlar Kurulu toplantısının ardından basın toplantısının kim tarafından yapılacağı konusu tartışma konusu olmuştu. Ancak basın toplantısının her zamanki gibi Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç tarafından yapılacağı açıklandı.

(İHA)

 


Etiketler: Atatürk  Detayına  Dikkat    Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER