atatürk havalimanı'nda para nöbeti

ATATÜRK HAVALİMANI'NDA PARA NÖBETİ

52 yaşındaki porter Mehmet Yıldırım, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nin dışında bir bagaj arabasının üzerinde el çantası tespit etti.

Tarih : 11 Şubat 2015, 14:06
Puan Ver : Atatürk Havalimanı'nda Para Nöbeti(8/10)4


Atatürk Havalimanı'nda çalışan bir bagaj taşıma görevlisi, bagaj arabalarını toplarken 10 bin 357 dolar buldu. Paralar çalınmasın diye başında nöbet tutan görevli, parayı Atatürk Havalimanı Kayıp Eşya Ofisi'ne teslim etti.

52 yaşındaki porter Mehmet Yıldırım, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nin dışında bir bagaj arabasının üzerinde el çantası tespit etti. Bu sırada çantayı unutan kişinin taksiye binmiş olabileceğini düşünen Yıldırım, çanta unutulduğu yönünde bağırıp sahibini bulmaya çalıştı. Ancak tüm çabalarına rağmen çantanın sahibini bulamadı. Çantanın içinde isim yazabileceği düşüncesiyle çantayı açan Yıldırım, içinde dolar olduğunu görünce hemen grup amirini arayarak bilgi verdi. Yıldırım, grup amiri gelene kadar belki sahibi gelir diye çantanın başında nöbet tuttu. Uzun arayışlar sonunda çantanın sahibi bulunamayınca, 10 bin 357 dolar, 140 manat ve cep telefonlarının içinde olduğu çantanın içinden çıkanları bir tutanakla Dış Hatlar Terminali'ndeki Kayıp Eşya Ofisi'ne teslim etti.ÇANTANIN SAHİBİ TÜRKMEN KADIN ÇIKTI

Türkiye'ye bavul ticareti için gelen Türkmen vatandaşı bir kadın, Atatürk Havalimanı'ndan ayrıldıktan sonra çantasını unuttuğunu fark edince, havalimanına geldi. Atatürk Havalimanı Kayıp Eşya Ofisi'nden paraları da dahil eşyalarını teslim alan Türkmen kadın, çantasını bulan bagaj taşıma görevlisine teşekkür etti. Bagaj arabalarını toplarken el çantasını gördüğünü belirten Yıldırım, 'Boş arabanın üzerinde el çantası bulunca vardiya şefime teslim ettim. Biz helali haramı bilen insanlarız. Ne bulsak getirip teslim ediyoruz' dedi.

Atatürk Havalimanı Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı İlker Su ise, 'Arkadaşlarımızın parayı bulup teslim etmeleri bizim için gurur verici. Yapmamız gereken bu. Bunu yapmaktan gurur duyuyoruz. Allah dürüstlükten bizi ayırmasın' diye konuştu.

(İHA)

 


Etiketler: Atatürk  Havalimanı  Nda  Para  Nöbeti  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER