atı çalınınca korkunç gerçek ortaya çıktı

ATI ÇALININCA KORKUNÇ GERÇEK ORTAYA ÇIKTI

Bursa’nın merkez Yıldırım ilçesinde oturan bir Roman vatandaş, Yavuzselim Polis Merkezi’ne müracat ederek, atının çalındığını ve kesildiğini öğrendiğini belirtip şikayetçi oldu.

Tarih : 19 Ocak 2015, 10:51
Puan Ver : Atı Çalınınca Korkunç Gerçek Ortaya Çıktı(8/10)4


Bursa'da atı çalınan Roman bir vatandaşın polis merkezine müracatı, yapılan polis operasyonu sonucu 5 atın kesildiğini ve bazı işletmelere satıldığını ortaya çıkardı.

Bursa'nın merkez Yıldırım ilçesinde oturan bir Roman vatandaş, Yavuzselim Polis Merkezi'ne müracat ederek, atının çalındığını ve kesildiğini öğrendiğini belirtip şikayetçi oldu. Vatan Mahallesi'nde gösterilen depoya operasyon yapan polisler, korkunç manzara ile karşılaştı. Kesilmiş halde 150 kilo et el koyan polis durumu Bursa Gıda Tarım ve Hayvancılık Şube Müdürlüğü'ne de bildirdi. A.V. (40) ve S.Ç. (39) isimli şahıslar gözaltına alınırken, kesilen etler incelenmek üzere laboratuara gönderildi. Yapılan soruşturmada 5 atın kesilip etlerinin Nilüfer'deki pidecilere, dürümcülere ve restoranlara satıldığı belirlendi..

Bursa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ömer Çelik, olayla ilgili incelemenin sürdüğünü belirtti. Ekiplerin ihbar üzerine olay yerine gittiğini ve ele geçirilen 150 kilogram etin incelemeye alındığını söyleyen Müdür Çelik, “Kesim yapılan yeri müdürledik. Ele geçirilen 150 kilo et yedi emine teslim edildi. Etten numuneler alarak inceleme başlattık. Ne eti olduğu laboratuar incelemesiyle netlik kazanacak” dedi.

Ayrıca işyerinin mühürlendiğini söyleyen Müdür Çelik, “İşyerinde bize kayıtlı olmadan kesim yapıldığı için de işlem yapılacak. Sadece bunun için 2 bin lira ceza kesilecek” diye konuştu.

'Hırsızlık ve bozulmuş etleri satmak' suçlarından adliyeye sevk edilen iki zanlı tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

(İHA)

 


Etiketler: Atı  Çalınınca  Korkunç  Gerçek  Ortaya  Çıktı  Bursa  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER