ayağının tozuyla ziyaret etti

AYAĞININ TOZUYLA ZİYARET ETTİ

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, resmi temaslarda bulunmak üzere Azerbaycan’ın başkenti Bakü’ye geldi.

Tarih : 05 Şubat 2015, 09:51
Puan Ver : Ayağının Tozuyla Ziyaret Etti(9/10)5


Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Azerbaycan'da aydar Aliyev'in anıt mezarı ile Türk şehitliğini ziyaret etti.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, resmi temaslarda bulunmak üzere Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye geldi. Zeybekci, lk olarak Azerbaycan'ın merhum Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev'in anıt mezarına gül bıraktı ve saygı duruşunda bulundu. Bakan Zeybekci, daha sonra Azerbaycan ve Türk şehitliğini ziyaret ederek, anıtlara çelenk bırakıp saygı duruşunda bulundu. Zeybekci, Türk Şehitliği'ndeki temsili şehit kabirlerine de karanfil bıraktı. Ziyaretinin ardından anıt defterini imzalayan Bakan Zeybekci, deftere şunları yazdı:

“Aziz şehitlerimiz, kahramanca mücadele edip düşman istilasından kurtardığınız Bakü'de manevi huzurunuzda bulunmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyorum. Sizler ülkemizin en sıkıntılı döneminde kardeşleriniz için canlarınızı seve seve feda ederek makamların en yücesine eriştiniz. Kahramanca mücadele eden sizler hür ve bağımsız Azerbaycan'da bir millet iki devlet timsalinin en açık örneğisiniz. Sizler sayesinde Türkiye ve Azerbaycan arasındaki kardeşlik zemini daha da perçinlenmiştir. Sizleri ve dünyanın dört bir yanında yatan aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum.”

Bakan Zeybekci, Azerbaycan Başbakan Yardımcısı Abid Şerifov ve Azerbaycan Ekonomi ve Sanayi Bakanı Şahin Mustafayev ile ikili görüşmeler gerçekleştirecek. Bakan Zeybekci'nin Türk işadamları ile yuvarlak masa toplantısı yapması da bekleniyor.

(İHA)

 


Etiketler: Ayağının  Tozuyla  Ziyaret  Etti  Bakü  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER