ayder'de karsız 'kardan adam' şenliği

AYDER'DE KARSIZ 'KARDAN ADAM' ŞENLİĞİ

Çamlıhemşin Doğa Sporları Kulübü tarafından, Çamlıhemşin ilçesi Ayder Yayası’nda bu yıl 8.’si düzenlenen Kardan Adam Şenliği, iki haftadır yaylada kar yağmayınca karsız bir şekilde gerçekleşti.

Tarih : 01 Şubat 2015, 13:24
Puan Ver : Ayder'de Karsız 'kardan Adam' Şenliği(8/10)4


Rize'nin Çamlıhemşin ilçesi Ayder Yaylası'nda bu yıl 8.'si düzenlenen Kardan Adam Şenliği, kar yağmayınca kardan adam olmadan gerçekleşti.

Çamlıhemşin Doğa Sporları Kulübü tarafından, Çamlıhemşin ilçesi Ayder Yayası'nda bu yıl 8.'si düzenlenen Kardan Adam Şenliği, iki haftadır yaylada kar yağmayınca karsız bir şekilde gerçekleşti. Eğlenmek için yaylaya çıkan bir çok kişi az kara rağmen şambrel ve naylonlar ile kaymayı başararak eğlendi. Kar az olduğu için kardan adım yapılamasa da yaylayı 10 bin'e yakın kişi ziyaret etti. Bir çok kişi zipline adına verilen, yamaçtan yamaca gerilmiş çelik halatlar üzerinden kayarak adrenalin salgıladı. Kar yağmasa da çok eğlendiklerini belirten ziyaretçiler Ayder'de bulunmaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi. Öte yandan sürekli çaçan tulum müziği eşliğinde yüzerce kişi kol kola girerek saatlerde horon oynadı. Kar üzerinde takımlar arasında yapılan hayat çekme yarışmaları ilgi gördü.

(İHA)

 


Etiketler: Ayder  De  Karsız    Kardan  Adam    Şenliği  Rize  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER