aydınlatma direği baz istasyonu çıkınca...

AYDINLATMA DİREĞİ BAZ İSTASYONU ÇIKINCA...

Merkez Osmangazi ilçesinin Mollaarap Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar, çocuk parkına kurulan baz istasyonuna tepki için sokağa döküldü.

Tarih : 04 Ocak 2015, 13:36
Puan Ver : Aydınlatma Direği Baz İstasyonu Çıkınca...(6/10)2


Bursa'da çocuk parkına baz istasyonu kurulması mahalleliyi sokağa döktü.

Merkez Osmangazi ilçesinin Mollaarap Mahallesi'nde yaşayan vatandaşlar, çocuk parkına kurulan baz istasyonuna tepki için sokağa döküldü. Baz istasyonu yerine kendilerine aydınlatma direği dikildiğinin söylendiğini iddia eden mahalle halkı, “Çocuk parkında baz istasyonu istemiyoruz” diyerek tepki gösterdi. Bu istasyonun kaldırılmasını istediklerini söyleyen Mollaarap Muhtarı Elif Serbez, “Dün gece saat 12:00'de geldiğimizde burada bir çalışma yapıldığını gördük. Çalışan işçilere, ‘Burada ne var?' diye sorduk. Bize aydınlatma yaptıklarını söylediler. Bunun üzerine geri döndük. Sabah uyandığımızda baz istasyonuyla karşılaştık. Çocuk parkının içinde baz istasyonu istemiyoruz. Yetkililer bu istasyonu derhal söksün” dedi.

Mahalle halkı olarak kesinlikle çocuk parkında baz istasyonu istemediklerini belirten Kurban Özkesici ise, “Baz istasyonu istemiyoruz. Burası çocuk parkı. Herhalde Türkiye'de çocuk parkına baz istasyonu kurulan ilk yer burası olacak. Bunun için mahalle olarak dilekçe toplayacağız. Gerekirse belediye, valilik ve savcılığa dilekçe vereceğiz. Bunun sonuna kadar takipçisi olacağız” diye konuştu.

(İHA)

 


Etiketler: Aydınlatma  Direği  Baz  İstasyonu  Çıkınca  Bursa  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER