ayvalıtaş ailesinden mahkeme heyetine tepki

AYVALITAŞ AİLESİNDEN MAHKEME HEYETİNE TEPKİ

Mehmet Ayvalıtaş’ın ölümüne ilişkin dava, gerginlikle başladı. Adliye koridorlarında yaşanan arbedenin ardından gerçekleştirilen duruşma, mahkeme heyeti tarafından 24 Haziran tarihine ertelendi.

Tarih : 25 Mart 2015, 14:51
Puan Ver : Ayvalıtaş Ailesinden Mahkeme Heyetine Tepki(10/10)6


Ümraniye'de Gezi eylemlerine destek için yapılan yürüyüş sırasında bir aracın çarpması sonucu hayatını kaybeden Mehmet Ayvalıtaş'ın ölümüne ilişkin dava ileri bir tarihe ertelenirken, Ayvalıtaş'ın ailesi ve avukatlar mahkeme heyetine tepki gösterdi.

Mehmet Ayvalıtaş'ın ölümüne ilişkin dava, gerginlikle başladı. Adliye koridorlarında yaşanan arbedenin ardından gerçekleştirilen duruşma, mahkeme heyeti tarafından 24 Haziran tarihine ertelendi.

Duruşmanın ardından adliye önünde açıklama yapan avukat Sevgi Evren ve Mehmet Ayvalıtaş'ın kardeşi Muharrem Ayvalıtaş, polise ve mahkeme heyetine tepki gösterdi.

Ayvalıtaş'ın avukatı Sevgi Evren, mahkeme hakiminin tüm taleplerini reddettiğini belirterek, 'Duruşma salonuna sadece tanık, sanık ve şikayetçileri alacağını söyledi. Kendisine duruşmaların aleniyeti gereğince herkesin izleyebileceğini beyan etmemize rağmen maalesef gerilimi kaynağı kendisi oldu.

Daha duruşma salonuna gelmeden polisler koridoru kesmişti. 7 celsedir duruşmaya giren avukatlara kimlik sordular. Kimlik gösterdik. Ailesi geldi. Orada kimlik sorarak içeri girilmesini engellediler. Orada anında müdahale ile karşılaştık. Çevik Kuvvet, ailesini kalkanlar ile darp etti. Şiddet uyguladı.

Koridorlara giremedik. Bir sürü arkadaşımıza yüklenildi. Avukatlar darp edildi. Duruşma aleniyeti sağlanmak zorundadır' ifadelerini kullandı.

Mehmet Ayvalıtaş'ın kardeşi Muharrem Ayvalıtaş ise, 'Kardeşim öleli 2 sene, annem öleli bir buçuk sene oluyor ve biz hala aynı yerdeyiz. Bize hala mahkeme salonlarında şiddet uyguluyorlar.

Bugün ben, babam, kardeşim darp edildi. Mahkeme dışında saldırıya uğradık. Bu adamlar çıkan kargaşada tanıkları bile dışarı çıkardılar. Tanıklar yok yazıldı.

Duruşma her seferinde saçma sapan uygulamalarla son buluyor. Tek istedikleri davalarımızın unutulması, kardeşlerimizin unutulması' şeklinde konuştu.

(İHA)

 


Etiketler: Ayvalıtaş  Ailesinden  Mahkeme  Heyetine  Tepki  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER