azeri askerler için ığdır'da imza kampanyası

AZERİ ASKERLER İÇİN IĞDIR'DA İMZA KAMPANYASI

Ermenistan’ın işgal ettiği Kalbacar bölgesinde anne ve babalarının mezarlarını ziyarete giden ancak tutuklandıkları öne sürülen Dilgem Asgarov ve Şahbaz Quliyev’in serbest bırakılması için Iğdır’da imza kampanyası başlatıldı.

Tarih : 17 Ocak 2015, 14:18
Puan Ver : Azeri Askerler İçin Iğdır'da İmza Kampanyası(10/10)6


Iğdır'da, işgal altındaki Kalbacar bölgesinde Ermenistan askerleri tarafından yakalanarak tutuklandığı öne sürülen 2 Azerbaycan Türk'ünün serbest bırakılması için imza kampanyası başlatıldı.

Ermenistan'ın işgal ettiği Kalbacar bölgesinde anne ve babalarının mezarlarını ziyarete giden ancak tutuklandıkları öne sürülen Dilgem Asgarov ve Şahbaz Quliyev'in serbest bırakılması için Iğdır'da imza kampanyası başlatıldı. Zübeyde Hanım Bulvarı'ndaki Barış Anıtı önünde Iğdır Azerbaycan Evi Derneği'nce düzenlenen kampanyaya katılan vatandaşlar, Türkiye ve Azerbaycan bayrakları açtı. Açıklamalarda bulunan Dernek Başkanı Serdar Ünsal, her iki Azeri vatandaşın 3 aydır tutuklu bulunduğunu söyledi. Ermenistan'ın işgal ettiği Azerbaycan topraklarında hukuksuz bir şekilde hüküm sürdüğünü belirten Ünsal, '3 Azeri kardeşimiz, anne ve babalarının mezarını ziyaret etmek için oraya gitti. Ancak bunu bile çok gördüler. Yakalanan Azerbaycanlı kardeşlerimizden Hasan Hasanov vahşi bir şekilde katledilmiştir. Bu insanlık dışı işkenceye rağmen uluslararası kamuoyu sessizliğini korumaktadır' dedi.

Ünsal, Ermenistan'ın kalıcı barıştan yana olmadığını ve 2 Azeri vatandaşı tutuklamasının da bunun en büyük kanıtı olduğunu ifade ederek, 'Bu kardeşlerimiz bir an evvel özgürlüğüne kavuşmalıdır. Ermenistan, pervasız bir şekilde hem Azerbaycan topraklarını işgal ediyor hem de masum insanlara işkence yaparak tutukluyor. Biz de buna karşı sesimizi yükseltmek için toplandık. Burada tutuklu kardeşlerimizin serbest kalması için imza topluyoruz. Toplanan imzaları, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'na göndereceğiz. İnşallah onların da katkılarıyla tutsak kardeşlerimiz özgürlüğüne kavuşacaktır” şeklinde konuştu.

(İHA)

 


Etiketler: Azeri  Askerler  İçin  Iğdır  Da  İmza  Kampanyası  Iğdır  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER